See on nagu väike saladus, et ma pildistan ka ametiportreesid (nii ametlikumaid kui casual stiilis) ning jutt liigub sellest kuskil tagatubades suust suhu, kui tegelikult on mul siin taustal nii suuri riiklikke ettevõtteid kui erafirmasid (erinevad ravimi-meditsiinifirmad, advokaadibürood jne.), kellega ma koguaeg koostööd teen ning nende ametiportreede tegija olen. Ikka ja jälle tuleb isegi mu tuttavatelt sisse küsimusi, et kas sa neid ka teed ja oleks vaja. Jah, enamuses ma näitan teile põnevamaid pilte ning kirjutan muudel teemadel siis siin vahepeal võib ka teile midagi sellist näidata, et siis teate ka kui teil on vaja endil või firmal korralike ja esinduslikke pilte oma töötajatest saada. Väikest osa portreedest üldse olen ka kodulehele pannud siia: https://www.kadripurje.com/portree/ ja mind võib täitsa edasi soovitada neile, kes otsivad oma fotograafi kellega koostööd teha ning kes jääb ka edaspidi oma inimeseks 😉.


Ametiportreed on firma üheks visiitkaardiks ning minu jaoks näitavad korralikud, viisakad ja ilusad ametiportreed suhtumist firma mainesse kui ka oma inimestesse ning on üks osa firma imagost. Kui sa väärtustad oma inimesi, oma firmas siis sa ei pane kodulehele üles suvaliselt igaühest tehtud pilte või ei leia, et ahh oma töötaja Jüri tehtud suvalised seina ääres tehtud pildid käivad kah . See on juba hoolivus oma töötajate vastu ning ka huvi selle vastu, et firma paistab esinduslik välja . Teiseks see, et läbi ilusate piltide hoiad sa oma töötajaid, kes ei käi seljataga rääkimas kõigile, et ohh ma vihkan seda firma kodulehel olevat pilti ning mis töötaja enda hinge kriibib. Kui sa pole firma, kellel koguaeg töötajad vahetuvad siis ühtede ametiportreedega võib 5 aastat muretult olla. Mina olen küll inimene, kes on aegade algusest saati alati kodulehtedel kontaktide alt vaadanud pilte, et ära tunda inimest kellega suhelda vaja ja vahest mõnele kodulehele sattudes ja nähes seal pilte tahaks tõsiselt nutta, et miks üks firma oma inimestele nii teeb ja neisse nii suhtub ning oma töötajaid ei väärtusta.


Need pildid siin on aga osa toredast Teva kollektiivist, kes kutsusid mind endale firmasse juunis töötajatest pilte tegema. Kuna ma olen loomuliku valgusega pildistaja ja mulle meeldib sellest tulev tulemus siis need pildid on tehtud nende endi heleda kontori seina taustal akna kõrval. Oleks nagu fotostuudios tehtud eks 😊. Enamuses mulle meeldibki firmades kohal käia pildistamas, mis hoiab ära selle tohutu planeerimise stuudio puhul, et saaks kõik töötajad kohale. Aga heal meelel ootan ka alati stuudiosse pildistama. Firmas kohapeal sättida asjad akna kõrval püsti ning ei ole mingit probleemi ajaarvestusega kui palju kellegi peale aega kulub ning kõik inimesed on pea alati kontoris kohal ning saad igaühega eraldi personaalselt tegeleda.


Ametirportreede puhul on mul tegelikul üks nägemus. Ametiportree peaks olema inimesest loomulik pilt nii nagu me teda enamuses oleme harjunud tööl nägema, et kui inimene näeb firma töötajast pilti ja läheb temaga kokku saama siis kohe tunneb ta selle inimese ära ka. Kahjuks ma ikka näen aegajalt seda, et naised tahavad hirmilusad välja paista ning lähevad meikarite juurde, kes praktiliselt teevad neile peolemineku meigi ja soengu ning siis kui ma pildistan näen ma naiste reaktsiooni, kes ütlevad, et ma pole üldse enda nägu ja paistan nii võõras, osad isegi tunnevad ennast ebamugavalt ja pärast nad pole õnnelikud, et selline pilt neist välja kodulehele läheb. Minu soovitus on alati, et tulemus oleks loomulik siis tehke hästi õrn naturaalne meik, kui sa just ei olegi naine, kes igapäevaselt raskema meigiga käib ning juuksed tuleks küll ära pesta ja ilusasti sättida aga mitte teha mingit ekstreemset soengut, mida tavapäraselt ei kanna. Ma olen osade oma klientidega teinud nii, et naised tulevad tööle nii, et teevad oma tavapärase igapäevase meigi selliselt nagu nad igapäevaselt on ning vajadusel, kui vaja kohendamist siis ma vaatan üle. On ka neid, kes käivad üksikult minu juures pildistamas siis osad tahavad, et teen ise neile nii meigi kui soengu.


Pildistamine on ikka koostöö kahe osapoole vahel. Mul on endal rõõm olnud, et need firmad kellega ma olen koostööd teinud on aastate jooksul kõik kuidagi minu juurde pidama jäänud ning ikka ja jälle ma neid külastada saan, kas uuteks kollektiivipiltideks või käia ikka ja jälle uusi töötajaid üles pildistamas. Ja see teeb neist firmadest mulle juba nagu omad inimesed, keda alati taas rõõm kohata ja naerulsui tervitada. Ja on ka neid kliente, kes tulevad perepildistamisele ning sealt kõrvalt soovivad teha ka paari ametiportree pilti siis on ka see võimalik peresessioonidel teha. Ning kui on firmasid, kes asuvad üle Eesti teistes linnades siis alati vajadusel tulen sõidan sinna ka pildistama.


Seega võid vaikselt oma firma inimesele, kelle taga seisab piltide tegemine, poetada selle teksti ka talle lugemiseks.