20 aastat pulma aastapäev ja 4 last hiljem on armastus ja hoitus ikka alles ning sellistest paaridest on rõõm pilte teha. Nii tore on vahest kohata naisi, kes teavad, mida ja kuidas nad tahavad ja julgevad elada ka iseendale. Kuna enne sessiooni meiki ja soengut tehes rääkisime nagu ikka elust enesest siis sain kuulda ka veidi tema lugu. Tõdemus naisest, kuidas elu viib tööni läbi isikliku kogemuse ning ennast ise üles töötatakse, tegelikult minu jaoks psühholoogiliselt raskes valdkonnas, erinevate püshholoogiliste ja vaimsete häiretega inimestega. Küsisin taas, et kas ta olek nõus killuke ka jagama ning talle omaselt sain mõned kiiremad read, kus on oma tugev mõttetera sees. Naljakoht muidugi on ikka see naiste arvamus, ma olen igav ja minust ei ole midagi kirjutada aga kui mina vaatan siis iga inimese olek ja lugu on huvitav, kuidas kellegi elu ja kujunemine on olnud.


„Ma olen väga igav inimene, minust vast on raske lugu teha 😀. Enesekeskne. Sean enda vajadused alati esikohale. Olen alati olnud arvamusel, et inimene ei saa kedagi teist õnnelikuks teha. Tuleb olla õnnelik iseendaga iseendana. Ja seepärast olen terve oma elu elanud eelkõige iseendale. Minu ellu kuuluvad küll abikaasa, lapsed, minu õed/vennad, vanemad jne. ja ma arvestan oma pere ja lähedastega. Aga mul pole mitte midagi jäänud kunagi tegemata väikeste laste või tähelepanu tahtva mehe pärast. Leian alati viisi, kuidas minna õppima seda, mida parasjagu soovin. Käin trennis 5'l päeval nädalas. Töötan kahe koha peal ja tegelen oma hobidega. Meil on ka mehega ühine hobi, oleme tsiklistid - sõidame koos igal vabal momendil, kui ilm lubab. Meil on abikaasaga neli last. Ka neile olen alati selgitanud, et elavad iseendale, valivad oma hobid ja tegevused ise ning vastutavad oma õnne eest ise. Julgen väita, et oleme õnnelikus abielus olnud kohe pea 20 aastat. Loomulikult mahub nende aastate sisse igasuguseid perioode elus. Arvan, et kui naine on õnnelik, siis on ka pere õnnelik ja sellises peres kasvavad õnnelikud ja iseseisvad lapsed.“


Ja see teadmine naises, et õnn ei seine kelleski teises ja keegi teine ei saa seda sulle anda vaid see peab tulema sinu enda seest. Sina ise teed oma elus otsused, kujundad oma mõtted ja pead iseendaga kahekõnet ning see kuidas sa iseendaga räägid, ennast kohtled ja milliseid mõtteid sa endale lubad on kinni ainult igaühes endas.


Aga neil pidi olema oma traditsioon voodis igal hommikul koos teed juua ning kaasa olid võetud laste tehtud tassid. Väga armas pisikene hingeline nüanss nende endi jaoks piltidele juurde, mis tõstab pildi enda emotsiooni hoopis teisele tasandile.