Nii tore oli vaadata, kuidas tüdrukud tulid ja jäid ootama, kui ma emale soengu-meigi teen, nende olukorraga kohanemist. Esimene tund olid nad mul seal sohval istudes hiirvaiksed. Ma juba küsisin ema käest, et kas nad üldse räägivad ka, sest polnud tükk aega selliseid lapsi näinud, kes vaikselt istuvad ja ootavad. Ema ütles, et nad olid kodus juba väga elevil olnud. Kui tund täis oli ja pool h veel lokke keerata, siis vaikselt hakkasid ringi ka liikuma, paar sammu ema juurde ja siis mingi hetk stuudioruumi, kus neid pildistama pidin ja said seal kohaneda. Vaikselt hakkas ka elu sisse tulema aga nad olid kogu pildistamise supertublid. Alati ütlen, et kui teate, et laps vajab kohanemist ja kohapeal harjumist siis tulge stuudiosse eesruumi kasvõi pool h varem kohale, et laps olukorraga harjuda saaks ja pole talle trauma kui lükatakse tädi ette, kellel suur must jube asi käes on ja sind kullipilgul jälgib. Alati saab pehmemalt pildistamisele üle minna ja laps on siis pildistamisel rõõmsam ka.


Jõulupiltide hooaeg hakkab järgmisest nädalast pihta, kui kõik stuudiod on saanud jõulused pidurüüd selga. Ja stuudio, kus enamasti pildistan ning kus oli täielik remont, avatakse homme õhtul. Nagu iga aasta, enne seda suurt jõuluhooaega, kirjutan riietumise soovitustest siis ka seekord, sest see on iga aastane teema.


Riietumise soovitused:

  1. Kleitide pikkus on alati üks murekoht. Minikleidid või miniseelikud on püsti seistes peeglist vaadatuna toredad küll aga enamus pilte tehakse istudes toolil, voodis või põrandal istudes. Mida teeb minikleit – muutub veel minimaks. Ehk siis muudmoodi öelda ei saa, et püksikud paistavad ja igatpidi on pildil ebamugav, sest see mini lihtsalt ei ulatu kuidagi ning ka põlved ja jalad ei pruugi pildile ilusad jääda. Minu soovitus on, et kleidi-seeliku pikkus oleks alati kindlasti üle põlve. Samuti kui kleit on täpselt ulatumas põlve allapoole ja kui istuda siis tõuseb ta kohe põlvest ülespoole ja ikka tekib see põlvede olukord piltidel. Kes ei usu siis võtke kodus tool, pange peegli ette ja vaadake, mis te riided istudes teevad, võite ka peegli ette maha istuda, et aru saada mida riided siis teevad.
  2. Värvitoonid. Ma ei soovita mittekunagi jõulupiltidel kasutada naistel musta värvi, sest see on tugev ja pildid jäävad sünged. Mul on oma püsikliendid, kes on tulnud korra ka mustas ja pärast öelnud, et nad järgmine kord ikka tulevad milleski muus, kuna see must on piltidel rõhuv. Kui sa tahad ilusaid ja helgeid ja rõõmsaid pilte siis pastelsed ja heledad toonid on selleks kõige paremad. Jah ja muidugi on võib alati olla ka punane ehk domineeriv jõuluvärv, mis ka ise tegelikult on suht intensiivne piltidel.
  3. Varrukateta kleidid, pluusid on ka üks murekoht. Hele käsi riiete taustal võimendub piltidel ja hakkab domineerima. Kõige paremad on pikad varrukad või kolmveerand varrukad mille puhul siis jääb pilt viisakam. Palju kliente on tulnud ilma varrukateta kleitidega ja siis pärast see tulemus endale ei meeldi ning isegi kui on olnud mõni kampsun kaasas on see lahenduseks peale läinud.