Gerda Johnson – minu jaoks Küllikese tütar aga teie ehk teate teda kena noore punapäise näitlejannana sarjast „Litsid“. Taas pildid millel on minu jaoks oma lugu ja ka video FB: https://www.facebook.com/kadripurjephotography/videos/vl.409356199606334/385247935640779/?type=1

Ma ilmselt ootasin Gerda pildistama jõudmist minuni oma viis aastat, mil veel Küllike meie seas oli. Me Gerda emaga tundsime juba tükimat maad enne seda kui ma pildistasin, parem tutvus sai alguse ilmselt 2004 aastal kui ma Tuneesias Novatoursi esimene reisiesindaja olin ja ka JCI noortekotta too aeg kuulusime ning nüüd rääkides selgus, et Gerdagi oli tookord õega seal Tuneesias, mida ma ei mäletanud. Hiljem käis Küllike minu juures pildistamas oma 3 järjestikusel aastal. Tegime erinevaid portreepilte kui ka pulma aastapäeva omi. Kuna enamasti tegin ma Küllikesele ka meigi, siis oli alati aega rääkida elust endast ja seal toimuvast ning pidasime pikad vestlused maha ka pildistamise ajal. Igakord jõudsime jutuga sinna, kus Küllike ütles, et ma peaksin pildistama tema punapäist tütart Gerdat ning ta näitas telefonist alati temast pilte. Tollel ajal küll Gerda õppis ja elas Inglismaal ning seda võimalust ei olnud, kuid nüüd aastaid hiljem juhtus nii, et minu juurde ta jõudis. Kui ta mulle kirjutas, et ta tuleks nüüd mu juurde perepildistamisele, siis oli mul endal suur ootus hinges ning rõõm, et Küllikese soov läheb lõpuks täide ja see on nii tore teadmine. Ehk ta sealt pilvepiirilt alla vaatab ja ka näeb, sest ma nii tahaks talle ka neid praegu näidata. Ja ohh kui äge see punane pea on ja harva satub kaamera ette selliseid ehtsaid punapäid ning pildistaks nagu eksootikat 😊. Nüüd tänu sellele pildistamisele näen ma Gerdat piltidelt vaadates koguaeg silme ees stsenaariumi kuidas ma tahaks teda suvel kuskil rabas või ägedas looduses lokkis juustega pildistada ning ilmselt oleks tulemus väga kihvt. Samuti ei tea veel, mis värvi lapse juuksed tulevad aga see punane on nii äge, et ehk saab tema ka sellised juuksed, millegipärast mulle neid pisikesi udemeid vaadates tundus, et tahab visata punast tooni sisse. Ja nii tore, et pildid just nüüd valmis said sest pisikesel preilil on homme just täitumas oma elutee number 1 ning on põhjust Palju Õnne soovida! Tegime seekord ka mõned portreepildid aga neid näitan teile mõni teine päev ja jätsin selle video ja blogipostituse perepiltide jaoks.

Need, kes peredega ei soovi jõulupilte teha aga soovivad ikka vahvaid perepilte, siis selline tore vabas vormis sessioon lastega on alati tore, kus pildid sisaldavad rohkem elu ja emotsiooni. Seinale, kamina või laua äärele on ilus selliseid pilte panna ning aastaläbi vaatamiseks hoida.