See on alati suur kompliment fotograafi jaoks kui teine fotograaf palub sind pildistama ja veel toredam, et ta kutsus endale koju külla. Maris kirjutas mulle: „Ma tahangi pilte endast koos lapsega kahekesi :D (Kunagi tulevikus võib perepilte mehega ka teha), aga ma tahaks just jäädvustada neid argipäeva hetki, kus ta on veel pisike ja lasteaias ei käi ja me oleme kahekesi kodus ja päevast päeva koos mängime ja loeme raamatuid ja jookseme ümber diivani.“


Läksin hommikul vara juba neile külla, et enne kella 12 tuduaega saaks paar tundi pildistatud. Kuna Maris sooviski selliselt, et pildid on loomulikult nende mängimiste, tegevuste ajal üles pildistatud siis minu ülesanne oli vaikselt neid jälgida ja pildistada. Alguses muidugi pisikene sutsu kahtlevalt mind vaatas aga peale 5 minutit oli juba loomulik, et ma seal kuskil olen ning tema sai emmega oma igapäevatoimetusi tegema hakata. Sattus aga nii, et tollel päeval tegi issi kodust tööd ning saime ka vahepeal tema pildile.


Ja nii seal siis mäng kestis nagu iga päev. Raamatute lugemine, kärudega mööda tuba rallitamine, peituse mängimine, aknast õue vaatamine, laua taga nosimine, voodis möllamine, muusika taustal tantsu löömine, pliiatsitega joonistamine ning ka pesu toomine ja kokku panemine. Eriti tore oli mängukomplekt mille Maris ise komplekteerinud oli lapsetoitude korkidest. Ostis värvilised taldrikud, millega korgid täpselt kokku lähevad. Ja no see mäng oli eriti lõbus, et kui need ilusasti olid ära laotud, iga värv oma taldrikusse ning siis need kõik laiali visata. Ja sellest sessioonist jäävad pildid, mis räägivad ema ja lapse igapäeva hetkedest ning mis nüüd on alatiseks alles ka piltidel, mida kunagi lapsel täiskasvanueas vaadata.


Nii tore on, et mitmed kliendid on viimasel ajal endale koju küll pildistama kutsunud ja mulle endale nii meeldivad inimeste oma kodu keskkonnas tehtud pildid, mis on alati erilised ja oma keskkonna nägu mis on ainulaadne. On selleks siis peresessioon või midagi erilisemat. Nende kodu oli ideaalne, sest see oli pea üleni valgete seinte ja avarate akendega, mis laseb tuppa valgust ning tegi sellest nagu omaette fotostuudio. Ja hea meel on, et praegugi on ootamas mitmed kliendid mind endale koju, kes mida pildistama.