Mul oli eile nii kihvt päev kus käisime kolme naisega pildistamas buduaari Kolga mõisas, mis on oma olemuselt nii vägev koht ja kes on stoorit vaadanud siis sinna panin ka mõned pildid üles. Aga see oli veidi ekstreem, sest sees olev kraadiklaas näitas temperatuuriks +1 kraadi ja peale 3h pildistamist olid kõigil vapruse värinad sees aga naised olid eriti tublid ja vaprad olles paljalt, kui mina pildistasin terve aja müts peas ja jope seljas. Tegelikult alguses kui läksime ei olnudki nagu külm ja esimene tund oli suht mõnus, teine tund hakkas juba vaikselt jahedus sisse tulema ja kolmas tund oli haavalehtedena värisemist ka ja minu varbad ja sõrmed olid totaalselt jääs kui me lõpetasime.

Aga tegelikult tahtsin ma teile näidata seda üht pilti mis seal tehtud ja taaskord ma jumaldan ise seda pilti nende voltidega. Mul on vist nendega mingi teema, sest see vaade taas on ülimalt naiselik näidates naist sellisena nagu ta on, ilma varjamata, olles päris. Minu juurde jõuavad ikka nii ägedad naised, kes on valmis ennast aktsepteerima sellena kes nad on ning on ära lükanud põdemise oma keha pärast ning ei vasta mingile ühiskonna iluideaalile ja julgevad olla nemad ise. Ja see naine siin pildil on taas väga eriline naine ja varsti ükspäev saate lugeda tema kehalugu mis on juba lugu oma elu eest võitlemisest ning saate siis näha ka veidi rohkem pilte.

Sõites Kolgale rääkisime ikka, et igaüks on kujundanud enda sees enda jaoks mingi iluideaali naisest milleni ise enamasti ei küündita, mis on tegelikkuses tulnud sellest võltsist meedia maailmast ja räigelt ära muudetud ajakirjakaante modellidest. Kui tegelikkuses hakata mõtlema siis sellise modellikehaga naised on vähemuses, milleni enamus ei küündigi, sest meie kehakujud on nii erinevad aga meedia ja moemaailm on suures osas kajastanud ainult üht kehatüüpi, mis on hirmpeenike, kondine ja ilma rinnata ning tegelikult kannatavad need naised tihti anoreksia all. Vähem on neid naisi kellele loodus on andnud päriselt ka väga peenike olla. Väga kahju on, et noored tüdruku vanuses 11-13 võtavad selle võltsi maailma endale tänapäeval võrduseks ja hakkavad iseennast vihkama ning ka tänapäeva vanemad ei oska tähelepanu pöörata ega lapsi suunata ega neid juhendada sellel kujunemise teel. Tihti on emad ise need, kes lastele kehade põdemise kultuse edasi annavad kommenteerides kodus oma välimust kuidas see ei ole see ning ka rääkides söömisest või sellest hoidumisest andes eeskuju oma järeltulevale põlvele, kus tühipaljast lendu lastud sõnadest on noor hing saanud enda sisse koorma terveks eluks mida kanda.

Kui meie vanemad noored olid siis sellist kehakultust ei olnud, sest ei olnud ju sellist meediat, mis igast kanalist toob pildi võltsist ideaalsest naisest. Nende noorus ja minapilt oli palju tervem kui tänapäeva ühiskonna oma. Tollel ajal olid kehad nagu olid ja see ei olnud üldse mingi teema mille pärast põdeda. Ja kui võtta Vana-Rooma aeg siis minge vaadake millised naised ihaldatud olid ja parimad naised olid lopsakad igas mõttes ning neid jumaldati. Ja tänapäeval naised sisestavad endale ise neid „ei ole, ei saa“ mõtteid lähtuvalt sellest, mis nad näevad ning ette kujutavad ja mis ei ole üldse tegelikkus ega reaalsus. Tuleb aru saada, et igaühe meie keha on ainulaadne ja temas ei ole midagi viga ega valet vaid me lihtsalt olmegi sellised nagu oleme. Mis tähenda, et enda keha eest ei tuleks hoolt kanda, trenni teha ning mõistlikult ja tervislikult toituda, on ju keha meie tempel ja kodu.

Meedia on tugev tööriist ja kui meedias hakataks näitama järgmise 10 aasta jooksul näiteks, et ideaalnaine on hästi pisike aga rinnakas siis hakatakse joonduma selle järgi, kus pikad ja peenikesed hakkavad mõtlema, et miks mina selline olen ja pole selline armsake ja pisike ning rinnakas. Ja suur osa pisikestest naistest kellele pole antud näiteks lopsakat rinda tunneks hirmsat vajadust endale kunstrindasi paigaldada, et sellele iluideaalile sarnaneda. Kas ei ole tegelikult see koomiline? Tihti mõeldakse selle järgi kust ühiskonna tuuled puhuvad ja inimene on tuulelipp selle käes. Seega tegelikkuses pole ühtpidi ideaali olemas ja teistpidi sa ise oled juba ideaal.