Tuli mulle veebruari lõpus sisse kiri pildilolevalt naiselt: „Tere, olen mõlgutanud mõtteid teha buduaaripilte. Mulle tundub, et enamus, kes seda lasevad teha on imekaunid noored naised perfektse figuuriga. Kas vanuses 40+ naisterahvas üldse jääb sinna kategooriasse, et ennast laseb jäädvustada Vaadates teie pilte, mulle tundub et äkki suudate minus selle ebakindluse seljata ja panna ennast tundma ka ilusana.“

Minu vastus talle oli: „Tore, et võtsid julguse kokku ja kirjutasid. Olen pildistanud ka 50 aastaseid naisi buduaari stiilis ja paljud mu kliendid ongi pigem 35-50 vahemik. Iga naine on ilus ja kõigist saab pilte teha lähtuvalt naisest endast, milline ta on ja buduaarisessioonil annab alati mängida lisaks pesule ka väga ägedalt riietega. Mina pildistan naisi nii nagu ma näen ja ma olen Photoshopi vastane ja ma ei moonuta mittekunagi ühtegi naist kellekski teiseks, kes ta päriselt pole. Mina saan näidata seda mida mina mingis naises näen ja mida ka teised näevad, iseasi on kuidas naine ennast näeb ja aktsepteerib. Vähemalt siiani on naised olnud pigem positiivselt üllatunud küsimusega, et kas tõesti piltidel olen mina. Igat naist tulebki pildistada lähtuvalt tema kehast ja tuleb osata näha, mida kellegiga teha saab ja seda kogemust mul vist nüüd 5 aastat buduaaripildistamistelt on 😃.“

Ja tagasi tuli vastus: „Tänan kiire ja väga toetava vastuse eest! Olen nyyd enam kui kindel et tahan tulla pildistama!“

Sai siis aeg kokku lepitud ja eile ta minuni ka jõudis, niimoodi kergelt arglikult ja tagasihoidlikuna. Armas naine, kes peagi suve hakul ise saamas vanaemaks ning lähenemas peagi poolesajale aastale ning vaikselt omaette varem mõeldes, et see buduaaripiltide tegemise best before on vist ammu möödas aga ikka nii tahaks. Tegin talle siis meigi ja soengu ning poolteist tundi oli aega enne pildistamist sisse elada rääkides maast ja ilmast. Jutustamise ja ettevalmistamise käigus sain üksmoment ise nii õnnelik olla, et üle pika aja naine, kes ütles, et ma olen see kes ma olen ja olen rahul sellega milline ma olen. Ma vist suurest rõõmust lõin too hetk käsi ka kokku ja kui värskendav oli seda kuulda, sest enamasti kõik arvavad, et neil ikka on miskit kuskilt viga, nähes tonti seal kus seda pole 😊. Arutasime siis omavahel, et nüüdseks on ta tegelikult jõudnud kohale sinna olemusse, kes ta on. Kellelegi ei pea ennast tõestama ega näitama ega ka pingutama ei tea mille nimel, vaid iseendas on rahu olla selline nagu oled.

Jõudsime siis pildistamiseni ning võtab riided seljast ja sealt alt tuleb välja selline püss naine, et anna olla, kes teeks silmad ette ilmselt ka 30 aastat noorematele 😃. Kuidas tagasihoidlik naisterahvas puhkes sessiooni ajal õide nähes kaamerast kui ilus ta tegelikult on ning lahkus hiljem tõeliselt särava lillena. Nii tore on näha seda imelist muutumist pildistamise ajal, kus naine saab aru, et ta ongi väga ilus ja seksikas ning vahepeal tulevad seest emotsioonid, mis toovad pisarad silma ning need läksid tal mitu korda vesiseks. Ning tuli ka ära lause, et uskumatu, et see piltidel olen mina. Pärast lahkudes ütles, et ma lähen nüüd siit ära tõeliselt hea ja erilise tundega. Ja see on koht, kus mina olen südamest nii tänulik ja õnnelik ning saan nii palju tagasi, et ma olen taas saanud ühele naisele näidata kui täiuslik ta ongi sellisena nagu ta on olenemata sellest vanusest, mis on kõigest number passis. Piirangud seame me endale ainult ise ja keegi ei ütle, et ka 50ndates kui ka 60ndaid käivad naised ei võiks tunda ennast ilusa ja seksikana ning lasta endast sensuaalseimaid pilte teha.

Ja nii armas oli täna hommikul lugeda, kui sulle kirjutatakse: “Ma eile koju sôites môtlesin sa oled oled nii soe inimene, tead nagu sôbranna! Sa tekitasid stuudios nii hea atmosfäär ja turvalise tunde, tundsingi ennast seksikana ja ilusana.”