Paljud inimesed arvavad, et keskpäevane päikesepaisteline ilm on parim pildistamiseks, kuid tegelikult parim valgus on siis kui taevas on pilves luues päikese ette filtri ning laseb luua mahedad pildid. Enamasti päikese eredus mõjub ka inimeste silmadele, kus siis kiputakse kissitama või vahest ei suudeta silmi lahti hoida ning need hakkavad vett jooksma ja meigile pole see üldse hea. Lisaks päikese käes pildistades tegelikult tekivad kehale, näole, kaelale tugevad varjud ning enamasti fotograafid otsivad pildistamisel kohta, mis jääb varju, et saada parimat valguse tulemust ning see oleks mahe ja ühtlane kaotades teravad varjud. Seega kui näete, et ilmateada lubab pilvist taevast teie pildistamise päevaks, siis on põhjust rohkem rõõmustada kui nukrutseda, peaasi, et vihma ei saja.

Mulle meeldivad inimesed, kes on spontaansed, positiivsed ning elujaatavad. Inimesed, kes ei hakka kohe ettekäändeid otsima miks midagi ei saa, vaid inimesed, kes hakkavad mõtlema, et kuidas saaks ning mis mina ise selleks ära teha saan. Kõik on kinni inimeses endas ja tema mõtlemises ning selles, kas ta julgeb välja astuda oma mugavustsoonist. Elamine toimubki praegu ja mõtlemine, et ehk kunagi ei viigi kunagi kuhugi. Täpselt eilse õhtu kohta kui mu päevaste live videode peale sain õhtul teha kaks pildistamist, kus kontaktivõtmise ja pildistama tulemise vahe oli paar tundi. Üks pilt eilsest õhtust siin teie ees, sellesama suure õitsva puu juures tehtuna mis videos näitasin.

Ma leian, et kõik on elus kinni tahtmises ning selles, et mida sa selleks ette võtad. Parim näide on siin üks hiljutine loosimine, kus pidin tegema seda elu esimest korda kaks korda, mis küll üldse tore polnud ja pani mind ennast halvasti tundma. Loosimisel oli kindel aeg ja kuupäev ning see oli loosimise päevast kohe järgmine päev ning seda muuta ei saanud. Esimene võitja oli kesk Eestist, kindlasti armas kolme lapse ema, kes kahjuks kirjutas, et ta kolme lapse kõrvalt tulla ei saa. Pakkusin küll välja, et võtab pisikese kaasa mis mind poleks üldse seganud ning kaks hulka suuremale tuleks siis leida kedagi, kes neid vaadata saaks aga vastus oli ikka ei. Seega tegin uue loosimise ja inimene kes selle võitis elas Soomes. Kui ma peale võidu välja kuulutamist läksin ta profiili vaatama ja nägin elukoht on Soome jäi mu süda peaaegu seisma, et kas tõesti tuleb teha ka kolmas loosimine, et ma suren siis vist küll selle peale ära. Too naine siis elaski püsivalt Soomes ja samuti kolme lapse ema. Ta reaktsioon oli selline, et ta kirjutas, kuidas ta too hetk kodus suurest õnnest karjus, et saab tulla minu juurde pildistama, et see on nii uskumatu ning millist rõõmu inimene väljendas ja see oli lihtsalt nii kihvt. Aga mis järgmiseks sai – kümne minutiga oli ta lapsed järgmiseks päevaks ära organiseerinud, poole tunniga oli tal laevapiletid järgmiseks hommikuks ostetud, tunniga asjad pakitu ning hommikul oli ta minu juures pildistamas, millele lisaks sai ta ka veel peale pildistamist minuga tunniks spaasse tulla 😊. Kuidas ma alati tunnen kui suur kompliment on minu jaoks see, kui minu pildistamise ja piltide pärast sõidetakse siia Tallinna kohale, eriti teistest riikidest. Kuu aega tagasi oli mul üks pildistamine taaskord, kus naisterahvas võttis ühendust ning ütles, et soovib tulla minu juurde buduaari pildistama ning et ta elab Rootsis. Võttis ostis laupäevaseks päevaks Tallinnasse lennupiletid ainult pildistama tulemise jaoks. Ja muidugi kaugeim pildistama tulija on olnud Austraalist.

Seega elage, olge spontaansed ja lubage endal kogeda ja minu moto on ikka see, et kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab.

Meigi tegi Anna-Maria ise: https://www.facebook.com/makeupartistannamariatagu/