Sattusin ükspäev kogemata mingile saatele, kus trennihullud ja rasvunud inimesed pandi koos asju tegema. Kuigi ma seda pingsalt ei vaadanud ja lihtsalt pilte töödeldes käis see saade taustaks ja ma ei teagi mis see lõpptulemus oli aga sattusin kuulma lihtsalt paari kohta. Trennihull pidi laskma ennast lõdvaks ning võtma juurde paarkümmend kilo selle pärast, et võtta koos alla selle väga rasvunud teise inimesega, et teda motiveerida ja näidata, et on võimalik trenniga alla võtta ning end uuesti vormi saada. Kahel inimesel aga oma mõttemaailmaga kaks äärmust. Üks inimene, kes lihtsalt sööb ja sööb ja sööb ning ei liiguta ennast ega ei suuda oma mõistust seada lainele, et tuleb ikka ka iseendaga tegeleda kaaludes paarsada kilo. Aga neid lugusid me teame palju aga mis just huvitav oli jälle selle trennifanati puhul mis ta välja tõi, et enne ta nagu ei saanudki ise aru, et kui meeletu kinnisidee on ka pigem üle treenimine ning kuidas koguaeg on pinge sees ja tuleb teha iga päev, koguaeg kõike jälgida selleks, et saavutada mingit perfektsust. Jõudis teadmiseni oma mõttemaailma ja mustrite osas, et ka seal on miskit veidi valesti.

Mis ma aga tähele olen pannud osade naiste puhul samuti, kes on oma toitumiste ja kaalumiste ja pidevate meeletute trennide tegemisega viinud ennast tegelikult paigast ära, kuna kinnisidee on olla koguaeg mingi ideaali järgi ning nad ei suuda kunagi iseendaga rahul olla ja otsivad endast koguaeg pidevalt vigu. Vaikselt kujuneb välja sundmõtlemine, tehakse hulle dieete ning tekivad tegelikult ka toitumishäired. Siin meedias viimasel ajal on ka tulnud välja ühe näitena Paljas Porgand, kes paar aastat tagasi meeletult treenis, et koguaeg saavutada paremat tulemust, jõudes nüüdseks sinna kohta, kus vaadates tagasi sellele perioodile, et tegelikult see tohtu iseenda piitsutamine oli asi mis muutis sisemust rikki ja viis õige tervislikkuse tasakaalust välja ja taustal oli tegu ka toitumishäiretega. Ta kirjutas ka, et ta oli kümme aastat unistanud olla „midagi enamat“ kui see, kes ta oli ning igapäevaselt ta võrdles ennast teistega, et miks tema ei ole selline nagu need teised ülipeenikesed instastaarid ning kui mina tema pilte vaatan siis ma näen kohe ära milline on tema kehatüüp, mis ei saagi kunagi saavutada midagi sellist mida mõni muu keha on või mõni kaanemodell välja näeb. Ta on võtnud juurde 20 kilo aga kuidagi oma sisemuses on toimunud see meeletust pingest vabanemine ja iseenda vastu võtmine ning aktsepteerimine, kirjutades ka, et talle on hakanud see oma keha pehmus meeldima. See on täpselt see, et kõik see mida me näiteks Instagramis kellegi piltide näol näeme ja mida näidatakse, et kõik on ilus, rõõmus ja tore ei ole enamasti see, mis inimese endaga taustal tegelikult toimub ning mida ta läbi elab. Jah paljud neist instastaaridest tegelikult ongi ise anoreksikud või tugevate toitumishäirete all kannatavad naised, kes üritavad välja näidata mingit ideaali olles ise ebakindlad iseenda suhtes ning seda kuidas nemad trenni teevad ja kui lihtsalt need tulemused tulevad, mis ka pole tegelikult tegelikkus. Kõike selleks, et enesetunnet tõsta meeldimiste ja sellega, et inimesed imetleks ja kiidaks kõik takka kui ilus sa oled, olles sõltuvuses teiste tähelepanust ning vajadusest imetluse järele ning see pidi tegelikult päriselt ka olema mingi tänapäeva moodsam psühholoogiline häire. Ja siis on kontingent noori või ebakindlaid naisi, kes võtavad need pildid eeskujuks ning hakkavad ennast võrdlema ning kasvab peale järgmine ring, kes üritab saavutada perfektsust jälle oma tervise arvelt.

Kõike tuleb teha mõistuse piires. Trenni tegemine, liikumine ja korralik tervislik toitumine on oluline aga samaoluline on oma keha aktsepteerimine sellisena nagu ta on. Tuleb saavutada nende asjade vahel enda jaoks tasakaal. Me kehakujud on erinevad ja me ei saa joonduda kellegi teise järgi, ammuilma nende käputäis maailmas valitud modellide näol eeskujude seadmist iseendale, mida meedia meile ette näitab, kui kogu ülejäänud rahvastik on tegelikult teistsugune. Sina oled oma kehakujuga ning nende geenidega mis sinu pereliinis jooksevad ja sa ei saa midagi muud kunagi saada kui seda, kes sa oled. Ka pehmus kehal ei ole ei ole halb asi juhul kui inimene ei ole lasknud ennast nii tohutult käest ära et kaalubki 200 kilo ning pole suuteline liikuma või ta liigesed kannatavad. Ja on naisi, kes on alati nii peenikesed juba geneetiliselt kes sooviks olla hoopis veidi toekamad. Samas kui minu juurde tulevad need suuremad naised, kes kaaluvad vahemikus 90-100kg on aktsepteerinud ennast sellena, kes nad on ja tihti on nende naiste vormid naiselikumad ning oma olemuselt isegi oma mõistuses ja mõttemaailmas tervemad kui mõned need, kes üritavad jõusaalis igapäevaselt seda enda jaoks perfektsust saavutada. Hiljuti just üks tööalaselt tuttav meesterahvas kommenteeris üht minu pilti väga ilusast naisest sõnadega, et see naine on kondibukett ja ütlesin, et kuidas ta niimoodi teise kohta ütleb ja ütles selle peale, et mul on oma maitse ning suunasin ta siis vaatama minu kodulehe buduaarigaleriid ja siis oli pikali kukkumas nende vormikamate naiste piltide peale kommenteerides, et issand kui ilus. Ja see on nii ehe näide sellest, et mees on sinuga koos selle pärast, et ta armastab sind ja aktsepteerib sind sellena kes sa oled, isegi kui sa ise ennast maatasa teed oma keha pärast. Samas kui ma tegin need pildid Argo Aderist, mis mul blogis on siis oli ka erinevad arvamusi, mis on teisest äärmusest pärit. Seega ilu on suhteline mõiste ja me tajume seda kõik erinevalt. Kõige tähtsam on olla iseendaga rahul ja mitte tappa iseennast igapäevaselt oma peas. Aga tasakaalukalt kasvõi 10 000 sammu iga päev kätte saada on ka hea tulemus ning eesmärk mida hoida. Ja minu piltidel näeb ikka kõiki naisi perfektsena nii nagu nad kõik loodud on ilma juurde lisamata ega maha võtmata.

NB!

1. Tartu inimesed - olen tulemas juuni keskel 15.06 Tartusse üht klienti pildistama ning võimalik on planeerida mul ka lisapildistamisi kui juba tulen, kas õues või kodudes üksi, paari või pere või buduaari.

2. Hiiumaa inimesed - olen 04.04 pildistamas pulma Ristnas ja Orjakul ning saan sinna ümber ka sättida pildistamisi.