Kui ma seda pilti töötlesin ja omaette omi mõtteid mõtlesin, hakkasin ma naerma. Mõte oli selline, et see pilt ja naine sellel on nii ilus ning kui ma seda näidata saan ja välja panen siis on siin tuhandeid naisi, kes automaatselt ütlevad endale, nii mina ei saa kunagi pildistama minna kuna ma ei ole nii ilus ning automaatselt enda seest tuleb see võrdlemise moment. Ja kui sellele mõelda veidi süvenenumalt siis kas teile ei tundu kui naeruväärne see on. Mis see teise inimese välimus sinu välimusse üldse puutub?


See iseendale sisendamine ma ei ole seda, toda ega teist. Kuidas me ise endale kinnitame ning ennast vaatame, et mulle ei meeldi oma põsed, oma nina, oma naeratus, oma kulmud, oma silmad, oma kael, oma rinnad, oma jalad, oma põlved, oma sõrmed, oma varbad jne. jne. Kõik need asjad mida sisestatakse iseendale ise. Asjad mida teis mitte keegi teine kunagi ei näe, sest kõik võtavad teid sellisena nagu te olete, ka ise ju võtate teisi sellisena nagu nad on ja te ju heida neile koguaeg ette milline nina, milline suu, millised rinnad, millised puusad, millised põlved jne. neil teistel on ning te pingsalt seda ju neis koguaeg ei vaata. Me oleme enesekesksed ja näeme ainult ennast ja endas vigu samas tõstes mingeid teisi inimesi oma iluga võrdluse pjedestaalile. Me tekitame minapildi foobiad endale ise ja istume ise vabatahtlikult kinni selles mida me leiame endas ise kõike valesti olevat. Kui keegi ütleb, et me oleme ilusad või, et meil ei ole midagi viga siis kiputakse vahest isegi sõjakalt vastu rääkima, kuidas ikka on küll või sisemiselt ennast veenma, et see mida ta ütleb ei ole tõde. Miks keegi peaks sulle selles osas valetama? Tema räägib oma tõde läbi oma maailma, mida tema näeb.


Aga mõtle sellele, kui kerge on elada, kui sa viskad ära enda seest enda maha tegemise mõtted ning iseenda võrdlemise teistega. Milline kergus on olla lihtsalt selline nagu sa oled ja aktsepteerida, armastada ennast täpselt sellisena nagu sa oled. Leida endas oma ilu, oma unikaalsus ja omad tugevused. Kui sa leiad endas selle tugevuse, siis ükski teine väline tegur nagu mõni teine ilus naine ei kõiguta sinu minapilti ega pane sind endas kahtlema või ennast maha tegema. Sina oled sina, teised on teised. Ja kõik naised on täpselt samasugused nagu ka sina, kes võitlevad oma sisemiste deemonitega, mida me kunagi ei näe. See, et sina näed kedagi ilusa ja ideaalsena, ei tähenda seda, et sellel naisel ei võiks sisemiselt hoopis palju raskem endaga toime tulla olla või teda saata elus kohutavad kogemused, mida sina läbi elada ei tahaks. Ka need ilusad naised jälle omakorda võrdlevad ennast teiste ilusate naistega ja neile tunduvad samamoodi teised ilusamana kui nad ise on sest paljud neist ei oska ka endas seda ilu näha mida sina neis näed. Paljud elavad suhtumisega ja ütlustega, et no mis sul viga, sa oled ju seda või sul on ju nii, samas mitte nähes tegelikult selle inimese sisse, mis seal tegelikult toimub. See, et keegi on ilus ei tähenda, et ta ei peaks tööalaselt end topelt tõestama, see ei tähenda seda, et nad ei satuks seksuaalse ahistamise ohvriteks, see ei tähenda seda, et nad ei satuks vägivaldsetesse suhetesse jne. Miski ei ole tegelikult iseenesest mõistetav ja see ilus naine, keda sina endast ettepoole tõstad võib elada elus palju rohkem üle kui sa kujutadagi oskad ning tal võib elus olla tunduvalt raksem kui sul.


Seega tõsta enda sees iseennast esile, leia endas need head asjad ja mõtlemise muutmisest võib kogu su elu muutuda täpselt selliseks, millest sa unistanud oled. Võrdlemine kellegi teisega ei vii sind kuhugi edasi. Sinu maailm ja elu hakkab pihta sinust endast.