Ikka ja jälle ma taban end osade klientidega aegajalt mõttelt, et kuidas mulle inimesed meeldivad. Minuni jõudis üks väga tore paar, et teha veidi neid, noh ütleme nii, et sensusid pilte, millest miskit ka kodus endale seinale panna. Oli planeerimist, mõtlemist ja läks asi täpselt nii nagu minema pidi. Aga see lugu algab kirjaga naiselt mulle nii, kus pöördumine oli kirjutatud kahe nimel:

„Tere! Me soovime tulla pildistama. Oleme juba ammu jälginud Sinu pilte ning oleme ka juba väga ammu mõelnud, et soovime lasta endast teha ägedaid buduaaripilte. Tänaseks on mõte valmis küpsenud ja kirjutamegi selleks, et leppida kokku sobiv pildistamise aeg. Natuke sellest, mida ja miks soovime: Meil tuleb pulma-aastapäev ning esiteks sooviksime korrata pulmapilte. Mitte täpselt nii, nagu need aastad tagasi olid, aga paneksime peoriided selga, võtaks pruudikimbu kätte ja teeks mõned pildid mida pärast võib panna kodus seinale ükskõik, mis tuppa ja soovi korral vahetada välja aastaid tagasi tehtud pilt või lisada aastat tagasi tehtud pildi kõrvale uus. Teiseks, võibolla isegi tähtsam, tahame buduaaripilte: ägedat pesu, ägedaid poose, lavastust, erootikat, alastust, võibolla lõpuks juba pilte mida ainult ise saame salaja vaadata. Kindlasti ka pilte, mida võiks panna kodus seinale. Võibolla mitte elutuppa, aga magamistuppa küll. Asukoht kus pildistada: eks õues (kuskil varemetes või metsas või vee ääres) oleks muidugi super äge, aga karta on, et varsti on ilmad sellised, et enam alasti õues olla ei taha. Samas võibolla mõni metsamajake, kus ilusa ilma korral saab olla väljas ja kasutada võimalusi (mets ja veekogu) ja kehva ilma korral sees. Teise mõttena oleme mõelnud mõnda ägedat vanalinna korterit või Su enda kodulehel välja pakutud Hiltoni hotelli tuba.“


Kirjavahetusega vahepeal enne sessiooni kirjutas ta mulle ka: „Ma natuke kirjutan lahti ka meie mõtteid, siis kohapeal juba saame edasi arutada. Kuna meile meeldivad lood (ja Sinu blogi põhjal tundub mulle, et ka sulle meeldivad lood:)), siis minu peas on see fotosessioon olnud kogu aeg selline loo jutustamine. Mitte nüüd see, et hakkame rollimängu mängima ja näitlema, sest näitlemine on asi, mis mind hetkega täiesti krampi ajab. Pigem see, et meie oleme ikka meie, aga mingi väike lugu on ka taga. Pm võib see taust olla täpselt see, mis ta ongi: lapsevanemad, kel harva aega kahekesi olla ja teineteisele pühenduda; pulma-aastapäev, mis on ikka natuke erilisem, sest juba selline number ka ju; vanalinna korter, ehk vähese fantaasiaga saab end kujutleda täiesti teise riiki. Ja siis pildid nii, et alguses on riided seljas ja siis järk-järgult on neid vähem. Hetked riietega, hetked veiniga ja sügava silma vaatamisega ja siis kleidi luku avamine ja särgi lahti nööpimine jne. Ma ei tea, mis riietuse/riiete puudumise tasemeni buduaari pildistamine tavaliselt läheb

, aga ehk see selgub kohapeal. Kirjutades kõlab küll natuke imalalt, aga kuidagi on see tunne, et äkki imal just antud juhul ongi õige. Eks korteri valik sai ka just sellest loost ajendatud.“


Oli jõudnud kätte siis sombune laupäev ning ühes vanalinna rendikorteris me kohtusime, esialgu naisega kuna mees oli korra poodi hüpanud aga kohevarsti liitus ka meiega. Algas see muidugi huvitavalt, kuna meil oli väike mööda kirjutamine ja arusaamatus ning minu elu esimene kord kus ma jätsin maha oma meigikohvri aga kuna ma tean, et paaride pildistamisel tegelikult seda nägu seal väga näha ei jäägi siis maailma lõpp see polnud ja õnneks naisterahvas võttis ka asja vabalt ning mul seal paanikasse sellest ei läinud vaid ütles, et kui on nii siis on nii ja usaldab mind.


Kui mees saabus siis jutu alguses selgus, et fotosessiooni idee oli hoopis tema oma aga kuna naine oskab tal paremini kirjutada siis on see tulek nagu meeskonnatöö, kui ma oleks raudkindlalt arvanud, et see oli naise idee nende kirjade peale. Ma siis uurisin, et kuidas nad mind leidsid ning selgus, et mees olevat mind tükk aega jälginud ja vist tõmmanud naise ka kaasa. Aga mulle nii jäi meelde mehe sõnad, kui uurisin miks nad mind valisid :“ Sinu kehapositiivse suhtumise poolest. Me oleme nii vanad kui oleme ja 5 aastat nooremaks me ei jää ega ka 5 kilo kergemaks ka ei lähe. Olemegi sellised nagu oleme.“ Ja oi kuidas mulle meeldib kui inimesed suhtuvad endasse huumoriga ja mõnusalt ning ei arva, et nad peavad pildistamise jaoks olema mingis elu tippvormis. Ega neid pilte ei tehta teiste jaoks, vaid iseendale ning see paar tähistas iseendaks üksteise jaoks olemist ning näha oli, et üksteist nad nautida ka oskavad. A üks tore seik oli veel, mis mees rääkis, et kui lapsed olid vanaema juurde viidud, et pildistama tulla ja enda jaoks aeg võtta siis ema oli küsinud, et mis te selga panete, millele meesterahvas oli vastanud, mida vähem seda parem ja rohkem sellest juttu ei tehtud.


Hakkasime siis seda pildilugu looma, kui neil olid olemas kõik veinid ja suupisted, et jutustadagi lugu algusest, mil esialgu veini nautimine, kerge puudutus, mis läheb edasi vaikselt riiete ära võtmisega… Ja kõik sujus nii loomulikult ja vabalt, vähemalt ei tundunud neil mingit närvi sees olevat ja saime sessiooni ajal jutustada, naerda. Ja me rääkisime ikka palju ning kui sessioon läbi sai siis nad veel pakkusid, et ma jooks nendega veini aga seda ma ei teinud aga kuna me jutt nii jooksis siis ilmselt olid nad nälga juba suremas, kui ma ise riides jope seljas pool tundi veel püstijalu ukse ees seistes nendega rääkisin.

Veidi aega möödas kui nad polnud veel pilte näinud tuli mehelt mulle ka kiri: „Ma ikka võtan kätte ja kirjutan ise ka paar rida, et oma mõtteid ära öelda. Pildistamine oli kokkuvõttes isegi ägedam kui ma arvasin ja ma arvasin juba ette päris hästi. Väga vaba ja loomulik kulgemine. Veel paar päeva tulid suvalistel hetkedel silme ette pildikesed naisest seina najale nõjatumas. Ma olen väga elevil ägedate pepupiltide ja kõigi muude piltide üle ka. Aitäh, et sa olid päris elus täpselt sama tore kui FBst ja blogist paistab.“ See on nii tore kui inimestel tekib positiivne emotsioon ning ka mulle tagasi annavad.


Ja lõpetuseks siia siis teile neist nende üks lõpupiltidest, mida oma kodu seinale panna.


Minu galeriid siin:

Pulm - https://www.kadripurje.com/pulm/

Paarid - https://www.kadripurje.com/paarid/

Portree – https://www.kadripurje.com/portree/

Buduaar – https://www.kadripurje.com/buduaar/

Perepildid – https://www.kadripurje.com/perepildid/

Lapseootus – https://www.kadripurje.com/lapseootus/

Vastsündinud – https://www.kadripurje.com/vasts%C3%BCndinud/

Lemmikloomadega - https://www.kadripurje.com/lemmikloomadega/