Mis on sinu jaoks naiselikkus?


Mulle ikka aegajalt naised kirjutavad, et tahavad pildistama tulla ja oma naiselikkust üles leida. Siis ma ikka ise mõtisklen, et mis on kellegi jaoks naiselikkus? Kas naiselikkus on miski, mida nähakse naise juures tema välimuses ja naised soovivad seda enda juures näha või on naiselikkus midagi naise sisemusele omane. Lihtsalt vahest tulevad naised, kes on välimuselt sellised iludused aga eelnevalt on kirjutanud mulle, et soovivad leida endas üles oma naiselikkust. Mina vaatan, tuleb naine, milline keha, milline naiselikkus ja imestan kuidas nad endas seda ei näe aga õnneks on mul võimalus seda neile näidata läbi oma kaamerasilma. Vahest jälle kirjutavad, et nad tahavad taas üles leida endas oma naiselikkust ja mina tahaks vastu küsida, et kuhu sa selle naiselikkuse siis vahepeal panid või kuhu sa selle ära kaotasid? Et kuidas ta sul enne oli aga nüüd järsku pole? Mida sa tegid ja mis muutus sinus või sinu peas sinu mõttemaailmaga, et sul see varem oli aga nüüd enam pole? Miks sinu usk iseendasse muutus või mis selle muutuse põhjustas?


Mina ise leian, et lisaks välimusele on suur osa naiselikkust ka naise sisemine asi. Ka naiselikkuse teemaga on täpselt sama teema mida me endale räägime ja sisestame ning ka üks osa sellest kuidas ühiskond inimesi kuhugi kategooriasse paigutada tahab ja kas sa võtad need nägemused osaks endast ja paigutad end nende järgi kuhugile. Neid naisi mu juures on küll ja küll käinud, kes ütlevad, et nad pole naiselikud aga peale vaatad siis täiesti naiselik naine seega on see nende puhul suures osas sisemine asi kuidas nad iseendaga räägivad ja mida endale sisestavad või mis uskumusi endale omaks võtnud. Oi ja kui palju naisi tahab kohe öelda, et ma ei ole naiselik selle põhjal, et kuidas nad mõtlevad või käituvad mis ei pruugi üldse olla seotud nende välimusega. On ka juhtumeid selliseid, et siis on leitud iseenda vaatamisel enda jaoks mingid kujuteldavad vead, mis nagu võtaks iseenda mõistuse kaudu iseendas seda naiselikkust vähemaks, kelle jaoks naiselikkus on väline asi.


Mehelikuks stereotüübiks ja pooleks peetakse ikka omadusi nagu: enese- ja otsusekindlus, rohkem riskialdis, olukorda kontrolliv, võistlev, auahne, analüüsiv, tulemustele orienteeritud, tunnetele mitte mõtlev. Naiselikkus seevastu: loominguline, koostööaldis, intuitiivne, usaldav, hoidev, kaastundlik, õrn, rohkem tunnetele orienteeritud. Aga kas need omadused päriselt määravad ära, kes sa oled? Kuigi need omadused on meis läbisegi, mõni tugevam kui teine, kas siis see ütleb sulle, et sa pole nüüd naiselik? Ka meestes on olemas mõlemad pooled, kellel milline osa rohkem esile tuleb. Et siis mees kes armastab ja hoiab ning hoolib on siis kohe naiselik või? Või et mees, kes on valmis oma tundeid jagama ja rääkima või enesearenguga tegelema pole päris mees või? Sama naiste puhul, kes on otsusekindlad, edasipüüdlikud, tulemustele orienteeritud ei ole äkki naiselikud või? Peale vaatad aga, et naine mis naine, suus lahti teeb, et rääkida ikka on naine. Aga kui me ei jääks ühiskonna poolt loodud stereotüüpidesse kinni ja lihtsalt lubaksime olla endil need, kes me oleme, tervitades endas nii naiselikke kui ka mehelikke osapooli sellistena nagu need meis eksisteerivad. Naine on naine ja naine ei saa meheks mingite omadussõnade poolest ning mees on mees, kes ei saa naiseks samadel alustel. Lubada endal olla päriselt see kes sa oled, ilma selleta mis arvad, et teised tahavad või ootavad, et sa oleks vot selle asja nimi on VABADUS. VABADUS OLLA MINA ISE. Võtta ennast vastu sellena kes oled.