Ma kirjutasin laupäeval oma emotsioonidest, mis sisse ära ei mahtunud, et lisaks toredale koolitusseltskonnale oli tulnud mulle sisse ka kiri täiesti võõralt meesterahvalt, mida avades ma vaatasin, et oli mu kodulehe kaudu saadetud ning mõtlesin, et on fotosessiooni päring, kuid... Ohh mis sealt hoopis tuli, suur hulk pisaraid minu jaoks aga õnneks hingepõhjast tänutundest ja rõõmust. Kuidagi huvitav on, et viimase kuu-kahega on hakanud mehed mulle kirjutama, et tahaksid ka pildile ning ka nendel on jutustada oma lugu kirjutades mulle oma elus toimuvast. See on väga suur tunnustus mulle, kui inimesed julgevad jagada killukest endast ja oma elust. Aga siin siis ka teile lugemiseks kiri, mis mu meele härdaks tegi ning üks pilt piilumiseks ka teile minu koolituselt.

----------------------------------------------------------

Tere Kadri!

Tsiteerides Sibula Riksi, siis ma Sind ei tea...

Aga.

Seda kirja olen plaaninud kirjutada tänaseks vist juba aastaid paar. Kunagi ühel päeval tõenäoliselt FB loosimänguga jõudis Sinu looming minuni. Küll aga pole vahepeal olnud aega ja siis on jälle meelest maha läinud ning nii on see kõik veninud. Täna aga olen maakodus, haarasin ligi kohvitassi, võtsin aja veidi maha ja otsustasin, et vot nüüd ma siis kirjutan.

Igatahes olen Sinu loomingust olnud lummatud juba kohe täitsa päris algusest. See, kuidas Sina naist näed ja kuidas Sa selle ilu esile tood, see on kunst suure algustähega.

Sageli oled Sa postitanud mõne pildi ning olen sattunud sellele keset kibekiiret tööpäeva ja jälle on parem ja jälle on rõõmsam, sest ilu on ilus vaadata ning seda ilu Sina juba esitleda ning edastada oskad. Mingis mõttes oled nagu ilu maaletooja. Ehk siis täpsemalt, kui Sinu pildistatud inimene kõnnib vastu argipäeval tänaval, siis ei pruugi ju seda ilu märgata aga käib ta vaid Sinu juures pildistamas ja olukord saab hoopis teisane. Seda on kiidetud, märgatud ja imetletud. Seega suured kiitused Sulle selle eest.

Vaatasin veel eile Su pilte, kuna plaan oli see kiri viimaks valmis moodustada ja kui tuua näiteks see sess sillal või siis need armsad rannas tehtud pildid, siis panen kohe mütsi pähe, et see Sinu ees uuesti maha võtta. Võimas. Tõesti võimas. Ja see nn sikspäkiga pilt. Absoluutselt võrratu ja uskumatult lahe.

Ja siis need Sinu lood. Ikka need lood. Sa kirjutad palju ja Sa kirjutad hästi ning mis peamine: Sa kirjutad õigeid mõtteid. Aktipilt ei ole kunagi lihtsalt alasti inimene, seal on alati midagi palju enamat. Ja see on Sinu eripära, et Sa selle enama lisad selle pildi juurde. Nii saab teosest tervik. See seob ja ühendab. Sinu kirjutised toovad Sinu kaamera ette ka inimesed, kes võibolla muidu pole nii julged aga midagi Sinus on, mis paneb inimesed Sind kuulama ja enestesse rohkem uskuma. Ja see oskus on kuldaväärt.

Mingi aeg leidsin näiteks Sinu pilte sirvides ühe tuttava inimese. Mitte sõbra aga just tuttava. Ja ma ei tundnud teda ära. Ausalt. Pidin abikaasa käest kohe üle küsima, et kas tegu võib olla selle inimesega. Ja oli kusjuures. Sa tood inimestes esile mitte lihtsalt ilu vaid midagi lisaks sinna juurde. Mingi erilise aura, mingi sära ja see on nii kuradima vinge.

Loodan siiralt, et kunagi ühel ilusal päeval satume abikaasaga Sinuga koos pilte tegema ja täitsa huvitav oleks, milline saaks see suurepärane tulemus olema. Seniks aga hoian Sinu tegemistel silma peal ning hoian Sinu kirjutistel silma peal ja loodan näha kamaluga kauneid pilte ning lõppkokkuvõttes soovin Sulle kõike kaunist ja lennukaid ideid!

Sa oled super!

--------------------------------------------------------

Üks osa minu vastusest kirja saajale oli ka nii: Eks eestlastele on omane kõik endale hoida, tihti ka head sõnad isegi kui need mõtetes on 😊. Eks ma oma südame oma töösse sisse panen ja loodan samuti, et see pakub inimesele rohkem kui tühipaljas pilt ning tõesti ei ole mu pildid lihtsalt paljastest naistest, vaid naistest kellel igaühel on oma hing ning elu. Ega see internet on selline, et ma kirjutan ja postitan aga tegelikult ei teagi kas ju kui palju keegi loeb ja vaatab, lisaks sellele, et FB piirab tugevalt postituste kuvatust. Aga alati on rõõm kuulda kui keegi kirjutab või ütleb, et ma käin vaatamas ja lugemas, sest ega neid kommentaare piltide all paljud ei julge panna ka 😊.

Seega kes tahab ikka jälgida ja kursis olla, siis lehe üleval päisepildi all on koht jälgin ja seal saab seadistada, kas tahad näha ja vajutad kuva esimesena.