"Mõni hetk on ilusam kui teine!" Jalutasime, istusime, kiikusime, mängisime peitust ja nii see maagia sünnib.


Mulle meeldivad need pulmad mis on ainult kahele ja aja võtmine ainult iseendile. Inglise keeles on olemas kohe eraldi sõna "elopement" ehk tõlkena oli vanasti see kahekesi põgenemine ja abiellumine. Tänapäeval on selle tähendus rohkem selles, kus fookus ongi pruutpaaril endal ja nende endi omavahelisel suhtel. Pulmapäev, kus sa võid täielikult ühenduses olla üksteisega ja teineteise jaoks. Ameerikas on see päris populaarne, et tehaksegi asja kahekesi iseendile ja on kohe eraldi "elopement" fotosessioonid.


Mulle meeldib pildistada neid kahekesi olemisi, sest siis ei ole kunagi kiiret, et sa jääd kuhugile hiljaks või aeg pressib takka ja pead tegema imet ülihelikiirusel. Aja võtmine pildistamiseks annab nautida hetke ning ka olla pruutpaaril täielikul hetkes kohal. Ma alati oma pruutpaaridele ütlen, et kindlasti planeerige 2h. ilupiltide jaoks, et jõuaks teha erinevaid erinäolisi pilte ja liikuda ühest kohast teise aga parem kui pildistamise reaalne aeg saabki olla 2h. Pildistamise hetkel see 2h. on nagu 10 minutit ja sõrmenipsust läinud ning pulmapäeval kulub see aeg ülihelikiirusel. Aga ma ikka arvan, et pildid on ühed pulma kõige olulisem osa, sest mälus kõik muu tuhmub aga pildid on need mis läbi aegade tuletab seda päeva ja neid hetki ning detail meelde.


Alati ei peagi suuri pulmi tegema ja vahest see kahekesi asi on mõne jaoks kõige olulisem. Eks see julgust nõua, sest kuulen ikka kuidas vahest öeldakse, et pere avaldab survet, et nemad tahavad pulmapidu ja emad ja ämmad tormavad planeerima. Mõnel vist mõni lähedane isekalt ka solvub aga asi pole ju neis. Aga lõpuks tuleb teha otsus iseenda jaoks, mida tahetakse ja kuidas end tunda soovitakse ning peale kahe abielluja ei saa keegi kõrvalt öelda, mis on kellegi teise jaoks õige või vale. Tuleb teha täpselt nii nagu enda hing soovib ja pulmapäev on teie endi kahe jaoks nii nagu teie seda näha tahate. Teete seda siis kahekesi, ainult kõige lähedasematega või hoopis sajakahekümne külalisega täpselt nii mis teid ennast õnnelikuks teeb. Tähistada saab igatmoodi.


Kindlasti tahan ka tulevastele pruutpaaridele öelda, et paljud planeerivad pulmi aasta ette ning fotograaf on see, keda ühe esimesena broneeritakse. Praegugi käib juba järgmisesse aastasse broneeringute tegemine. Mul on igal kevadel nii kurb kui suveks juba paljud kuupäevad pulmade all kinni ja kirjutatakse, et sooviks 2-3 kuu pärast sind pulma pildistama. Siis on juba hilja ning peab kahjuks ära ütlema aga tahaks ju kõiki vastu võtta ja igaühe üht elu olulisemat hetke jäädvustada.


Mul on küll koguaeg kiire ja pole jõudnud isegi eelmise aastate pulmade piltidega oma pulmgaleriisid uuendada aga kui jõuab teile taas miskit näidata nagu nüüd ned kahte siis on ainult puhas rõõm. Nii, et kui tead kedagi, kes abiellumas siis võid vaikselt vihjata või jagada infot edasi ja suurima hea meelega südamega nagu ikka pildistan elu ilusaima päeva üles. Peab vist hakkama mõne praktikandi või assistendi peale mõtlema, et saaks rohkem aega kõike teha mida tahaks. :)