Mul oli eelmisel nädalal selline pildistamine mida mul varem olnud ei ole aga see oli nii värskendav ja huvitav kogemus, et palusin kas ma saaks sellest sessioonist teile ka üht pilti näidata ning kirjutada kuidas mina seda kogesin ja nagu te näete on tegemist täiesti tavalise ja lihtsa pildiga milles nagu polekski midagi erilist aga mulle ta räägib oma loo.

Tuli mulle sisse siin ükspäev kiri naisterahvalt, kus vestlemise käigus ta kirjutas mulle sellised laused: „Stuudio kohta tahtsin veel arutleda, voodit ma ei taha. Tahan kas seina, tooli, pinki või midagi sellist. Nägemus on teha lihtsalt keha pilte, mitte seksikas, vaid nagu minu keha ongi ja ilma pesuta.“ Pildistamispäeval ma kirja üle ei lugenud ja olin unustanud millest täpselt kirjutasime sest kõik tuleb alati jooksvalt töö käigus. Jõudis siis kätte pildistamise päev ja saabub mulle stuudiosse pisikene, väga tagasihoidliku olekuga naisterahvas nii, et algul ei saanud me kohe seal aru, et kas ta ikka tuli minu juurde. Naine, kes jätab mulje et ta on selline õrnakene ja pigem veidi rohkem tagasihoidlik. Selgus ka, et kuigi inimene räägib puhtalt eesti keelt siis tegelikult on ta pärit paljude riikide tagant kunagi aastaid tagasi siia tööle tulnud ja siin ära võetud ja pere loonud ning keele nii hästi ära õppinud.

Peale meiki ja soengut liikusime stuudiosse. Ma veel sättisin asju paika ja tema oli endal riided ära võtnud ja hommikumantli selga pannud. Hakkasime siis pildistama ja võtab hommikumantli ära ja ütleb kohe, et ei voodit ta ei taha. Siis mul hakkas meenuma meie kirjavahetus. Panin ta siis seina äärde ja tagasihoidlik nagu ta oli hakkasin siis omast arust juhendama, et kuidas olla. Ilmselgelt ei tundnud ta ennast omas elemendis ja näha oli, et see pole talle omane. Siis vestlesime, et mis on rohkem tema nägemus ja soovid, et ma saaks aru mida ja kuidas ma tegema pean ja kuidas ka mina ise ümber kohanema pean. Ja siis ta ütleb, et ta tahaks tantsida ja et pildistatakse tantsu pealt tema keha täpselt sellisena nagu see omas elemendis ja liikumises on, et kas ta võib muusika peale panna. Ja siis suundub oma telefoni poole ja ütleb vaikselt lause: „Lõbutseme veidi“ 😃 See kuidagi too hetk ei käinud selle olukorraga ja inimese olemusega kokku. Ja siis võttis, pani muusika peale ja hakkas täiesti alasti mul stuudios kaamera ees tantsima ning kuidas üks inimene muutus ja liikus omasse elementi. Ja minu jaoks oli see jälle endale täiesti uskumatu kogemus kuidas tegelikult too hetk ta keha oma plastilisuses liikus ja kuidas ta tantsis ja ma lihtsalt pildistasin ja imetlesin ühe naise alasti olemust. Ta oli selline nagu mind seal ruumis olnud polekski ja ta tantsiks omaette. See ei olnud mingi striptiis ega midagi labast vaid imeliselt ilus ja kui palju kaadreid sellest kuidas ühe naise keha liigub. Ma küsisin ka kas ta tantsib ja ta olevat kunagi tegelenud veidi tantsimisega aga see liikumine oli selline õrn, plastiline, sensuaalne ja seda vaadata oli lihtsalt niivõrd ilus.

Kui tantsimise osa ära tegime olin ma juba aru saanud, et ta tahtiski pildile oma keha, täpselt sellisena nagu ma pildile püüdsin, ilma et ma üldse pärast ka järel töötluses midagigi muudaks nagu vähendada-pehmendada päikeserante või mingeid punne ära võtta, mis muidu kehale omased koguaeg ei ole. Vaid täpselt kõik nii nagu ta loodud ja tol hetkel on. Tegime veel mingid alasti pildid ja siis pani ta vahepeal minu jaoks veidi riidesse, et ma saaksin oma 24 tunni lugudesse sellest tantsimisest selja tagant killukest näidata (panen täna veel korra üles, kes tahab siis näeb) ning siis tegime püksikutega ka ühe seeria pilte. See pilt siin on üks paljudest, kus ta lihtalt istus põrandal omas elemendis ja muutis istumisasendeid mis olid talle endale omased ja mugavad. Ühtpidi oli huvitav, et ta oli selline tagasihoidlik inimene aga samas kes ei häbenenud üldse oma keha ja ainuke soov oli näha ennast täiesti ehtsalt ja päriselt sellisena nagu ta on. Ja kuna oli eesmärk, et ta ei poseeri, siis panin ma ta osadel piltidel mängima oma kehal kätega, et ta lihtsalt on ja käed liiguvad mööda keha ning ta mängib seal nendega ja sellest tuli nii uskumatult ilusaid pilte. Kui saaks siis ma näitaks kogu seda seeriat, mis sealt tuli ja kuidas see keha tantsimise liikumises oli.

Mitte ükski naine pole kunagi pildistama tulnud sellise nägemusega nagu tema, et lihtsalt olla omas elemendis ise piltidel ja veel täiesti alasti ning ei mingit erilist poseerimist. See oli minu jaoks kuidagi ootamatu pildistamiskogemus aga värskendav nagu kevadine tuuleiil, et päriselt on olemas naisi kellel on soov näha ennast väga lihtalt oma kõikide külgedega. Peale seda tantsimise osa olin ma ise nii elevil ja õnnelik, et ma sellise kogemuse ja usalduse osaliseks sain. Ja uurisin ka, kuidas ta minuni jõudis ning tore oli kuulda, et üks teine fotograaf oli soovitanud minu juurde tulla ning klient oli ka ise peale pildistamist õnnelik ja ütles, et ta tuli õigesse kohta.