Kuidas Sina tunned ennast naisena oma kehas? Kas tead, et ainult 4% naistest arvab, et nad on ilusad. 96% naistest ei ole oma kehaga rahul. Kas sa arvasid, et sa oled üksi oma mõtetega oma keha kohta? Samas kui 80% naistest näevad teisi naisi ilusana, arvates, et igas naises on midagi ilusat, kuid ei ole suutelised tunnistama iseendale iseenda ilu. Me aktsepteerime teisi inimesi täpselt sellisena nagu nad on ning enamasti keegi kedagi teist tema välimuse pärast maha ei tee ega viltu ei vaata ning tihti inimesed kellega me igapäevaselt suhtleme tunduvad kenad ning enamasti me ei suhtle teistega nende välimuse pärast, vaid selle pärast, kes nad inimestena on. Ja siis me naised mõtleme oma pisikese peaga enda jaoks välja mingi kuvandi tulenevalt sellest, et me oleme suutelised teisi ilusana nägema ning meediast tulev Photoshopitud naiste ning Instagramis ja FB ringelevate piltide pinnalt ennast võrreldes, et me ei vasta mingite Photoshipitud naiste ideaalile. Samas naise keha on aastatega pidevas muutumises, saades tüdrukust neiuks, neiust naiseks, sünnitamine koos kaasnevate venitusarmidega jne. Aga iga seda muutust endas me ei saa ju koguaeg maha teha kui loodus ja geenid on nii määranud. Tänu meediale ja sotsiaalmeediale oleme hakanud unustama milline on normaalne naisekeha.

Kas teile ei tundu kui absurdne see kõik tegelikult on, et oma sõbrannat näed sa ilusana aga ennast teed sa maha, kuid see sama sõbranna tegelikult näeb sind ilusana ja teeb oma mõtetes hoopis ennast maha. Ainuke kes sind ennast maha teeb oled Sina ise. Sina ise mõtled välja, et sa pole piisav, sa pole väärtuslik, sa pole ilus, et sa pole seksikas, et sa pole piisavalt hea, sa oled liiga peenike või liiga paks, et sa oled liiga pisike või liiga pikk, et su kehas on vead sees, et sa vihkad ennast ja mõtled enda jaoks probleemid välja. Sa jupp jupi haaval hävitad ise oma sisemust, oma enesekindlust ning oma heaolu. See on puhtalt sinu enda isiklik otsus, et sa seda iseendaga teed. Mittekeegi teine seda sinu pea sees sinu eest ei tee ning kedagi teist sinu keha ei huvita, sest kõik mõtlevad vaikselt oma kehaprobleemide peale ise. Sina võrdled ennast teistega, Sina vaatad hommikuti-õhtuti peeglisse ning ütled mõtteis enda kohta midagi halvustavat, Sina ise automaatselt teed teistega võrreldes ennast maha rääkides sõbrannale, et tema on nii ilus aga mina olen seda, seda ja seda. Muidugi on ka juhtumeid kus meie lähiringi kuulub inimene kes aitab sellele kaasa ja sinu välimust kritiseerib aga sinu võimuses on sellele vastu hakata ja mitte lubada ennast maha teha.

Pole olemas täislikku keha ning me kehad ongi loodud üksteisest erinevaks ning pole ühtegi samasugust. Kõige selle ängi, kurbuse, eneseviha minema laskmine on sinu enda teha ning otsus muuta oma maailma ilusaks ning lasta sellel kõigel minna ning hakata tegelema kehapositiivsusega oma keha osas. Ainult sina ise saad võtta vastutuse iseenda elu ning selle heaolu osas. Ma aasta tagasi kirjutasin ka ühe kirja naistele, mis annab aluse muuta enda minapilti ja saab lugeda siit: https://www.facebook.com/kadripurjephotography/photos/a.2240895866141701/2059948390903117/?type=3&theater

Aga mida sa kohe teha saad:

* Vaata ennast tervikliku isikuna

* Hinda seda mida su keha teha saab

* Anna oma kehale head ja tervislikku toitu

* Kirjuta enda kohta 10 asja, mis sulle oma keha juures meeldib. Ära otsi endas vigu vaid otsi positiivset.

* Meenuta endale, et tõeline ilu ei ole ainult kondine ilu ja kõik vormid on ilusad

* Kanna riideid ja pesu, milles sa tunned ennast hästi ja mis tõstavad su enesehinnangut

* Sulge oma peas need mõtted ja hääled, mis ütlevad sulle, et su keha pole „õige”. Taba ennast negatiivselt mõttelt ja programmeeri ennast kohe samal ajal ümber öeldes endale midagi positiivset ja ilusat. Lõpeta iseenda maha tegemine kohe praegu.

* Tee midagi toredat enda jaoks – tee enda jaoks koduseid iluprotseduure, mine juuksurisse ja tee oma soeng korda või mine maniküüri ja pediküüri, mine kosmeetikusse, osta uus ilus ja seksikas pesu või mõni kleit jne.

* Mine tee trenni, mis sulle endale meeldib, kasvõi loodusesse kõndima ning mis su enesetunnet paremaks muudab ning aitab kehal ennast paremini tunda.

* Ütle praegusest hetkest elule jah ning lõpeta eitus, et sa ei saa midagi teha või et sul on midagi viga. Hakka iga päev endale ütlema hommikul tõustes ja peeglisse vaadates – ma armastan ennast sellisena nagu ma olen, ma olen ilus, ma olen seksikas, ma olen väärtuslik, ma olen hea, ma meeldin iseendale sellisena nagu ma olen jne.

* Ole ise see muutus mida sa ühiskonnas näha tahaksid, sest kõik hakkab pihta sinust endast. Sinu võimuses on anda ühiskonda kehapositiivsust ning öelda inimestele keda sa kohtad ja näed, midagi ilusat tema välimuse kohta. On see siis lause, et mulle on alati su soeng või juuksevärv meeldinud, või sul on ilusad silmad, ilma seksuaalse alatoonita võib teine naine öelda teisele naisele kasvõi, et sul on ilus tagumik või ilusad rinnad

😀 toob igale naisele naeratuse näole, nojah, kui just väga kuvik ei ole 😀. Naeratuse kinkimine teistele on ka üks parimaid kingitusi.

* Ümbritse ennast ainult positiivsete inimestega, kes annavad sulle energiat ja on sulle toeks. Ära lase kellelgi end maha teha.

* Lõpeta koheselt teistele rääkimine ja iseenda maha tegemine, et sa pole ilus või et sul on midagi viga. Proovi oma ebakindlus pöörata enesekindluseks, kus sa iseenda mahategemise asemel ütled kasvõi midagi ilusat enda kohta. Et kui su huultelt tahab tulla lause ma ei ole ilus või misiganes iseennast maha tegev lause siis võta lausesabast kinni ja ütle kiire asendus a la stiilis mul on ilusad silmad, või huuled, või käed või jalad või kasvõi rinnad 😜 ning keera see hetk positiivseks.

Ma puutun ise kokku oma töös suhtumisega, kus mulle öeldakse, et su pildid ja naised pildil on nii ilusad aga mina ei sobiks kuna ma pole ilus ega julgeks, kuid samas mu kaamera ees käivad täpselt samasugused tavalised naised nagu te ise ja misiganes vormides. Siiani on suurem osa naisi olnud positiivselt üllatunud oma piltidest mida ma ei photoshopi, kuid ma pildistan täpselt nii nagu ma naisi näen ja kodus näevad ka teie mehed teid samasugusena. Ja vahest tulevad mu juurde naised, kelle keha vastu on olnud saatus teistsugune – kellel on olnud operatsioonid sellised, et terve kõhupoolt või seljajoont mööda jookseb kogu keha ulatuses suur arm, või kes on olnud autoõnnetuses ning kehal suuremad armid ning need naised on püüshiliselt tervemad ja tugevamad ning ütlevad, et see on minu keha sellisena nagu see on ja see on see, kes ma olen. Need ongi elatud elu sõjaarmid ning nad julgevad tulla pildistama kuna nad aktsepteerivad iseennast. Ja nende naiste kõrval on naised, kes tahavad otsi anda selle pärast, et on paar ülekilo, mõni sünnitusega tekkinud venitusarm mida keegi eriti tähelegi ei pane või keha mis sünnitusega muutunud, kõrvad on pisikesed või veidi suured iseenda nägemuses, jalad on pikemad keha lühike või vastupidi, mõni volt on keskkohas jne.mis mitte kellelegi teisele ei loe ja teised seda sinus ei näe, sest kõik võtavad sind sellisena nagu sina oled, sest tegelikult sa tead, et sina ju ise ka võtad teisi sellisena nagu nad on. Ja kui tahad päriselt endale kehateraapiat teha, siis tule ja ma näitan sulle kui võrratult ilus sa oled läbi oma silma ja kaamera kuidas me teised sind näeme.

Kokkuvõtteks ütleks, et aeg on hakata elama ja viska see oma keha pidev kritiseerimine minema, sa oled väärt täpselt sellise naisena nagu sa oled. Armasta iseennast ja võta oma elu elamine iseenda kätesse. 🤗