Ma tahan teile näidata üht kirja (kliendi loal ikka ning pilt on ka tema naisest), mis tuli mulle sisse enne jõule ning kuulutada välja minu jaoks, minu klientide seas, 2019 AASTA MEHE, sest me saime nüüd pildid ka tehtud. See lugu on seotud sellega, kuidas ma sinna Lõuna-Eesti pildistamise tuurile läksin ja see perekond selle põhjuseks sai ning kuidas ma Tartusse Lydia hotelli buduaari pildistama sattusin. Aga eelkõige räägib see kiri minu jaoks mehe armastusest oma naise vastu, naise toetamisest ja hoolimisest ning heast suhtest. Ja ma olen iga kord südamest tänulik, et ma olen saanud sellise usalduse osaliseks ja minuga esmase kontakti võtmisel inimesed tunnevad ja tahavad kirjutada juurde oma lugusid, kuna ka mina jagan lugusid teiega ning panen ka oma hinge sisse, sellesse, mis mina teen.

„Tere. Ma nägin sotsiaalmeedias, et teie sessioonide ajad on väga piiratud. Tahtsin teada, et kui pikalt planeerite oma ajakava ette. Mind huvitaks üks buduaar sessioon 01.08.2020. Kas nii varakult on võimalik juba sinna broneerida? 

:) Nimelt on mul natuke vaja Teie abi. See oleks iseenesest jõulukink minu fantastilisele abikaasale (kel on suvel ka sünnipäev). Nagu mina, on ka tema Teie loomingu (nii fotograafilise kui sellejuurde käiva sotsiaalse kommentaari) suur austaja. Kuid temaga on selline lugu, et ta on põhimõtteliselt kogu oma elu vaevelnud oma kehakaalu pärast ning tundnud oma keha ja kaalupärast ebamugavust. Olen tema enesehinnanguga toetanud juba üle 10 aasta ning esimesed 8 olid väga keerulised. Läbimurre tuli umbes 5 aastat tagasi peale meie esimese lapse sündi. Nimelt, kui tavaliselt kipub naistel olema see, et rasedus ja sünnitus ja lapse imikuiga mõjuvad kehakaalule tõstvalt, siis minu armsakesel oli õnneks hoopis vastupidi. Tema jõudis alatest esimesest rasestumisest kuni teise rasestumiseni (4,5 aastat) normaalkaalu. Mul oli ülimalt heameel näha, kuidas toimus selline metamorfoos, mida ma pole varem kuskil näinud ja ilmselt ei näe ka. Ja seda mitte ainult tema kehas, vaid ka kogu suhtumises oma kehasse ja ka seksuaalsusse. Kui me poleks käimasoleva aasta alguses teise lapsega oma teed jätkanud, oleksin juba varem Teile kirjutanud. 

;) Nüüd on ka teine laps sündinud, kaal natuke tõusis, aga ma näen, et nii säde kui ka motivatsioon on alles. Ja ma tahaksin nüüd jätkata sealt, kus asjad käimasoleva aasta alguses pooleli jäid ehk kirjaga teile. Ma tean, et Te teete fantastilist tööd ja et ma usaldan oma naise väga professionaalsetesse kätesse või siis kaamerasse. Ning mis kõige olulisem, ma ei kahtle, et mu naine saab teiega kohtumisest järjekordse boosti oma alateadvusele ja kehahinnangule. Ma ei taha salata, eks see suur ajaaken, mille kohta teilt alguses küsisin, on natuke seotud ka minupoolse motiveerimisega aktiivsemale elustiilile, aga see on kõik hea eesmärgi nimel. Soov oleks siis tellida Teilt buduaaripildid augusti alguses. Pildistamiseks sobiva koha ma lubaksin pildistataval valida, ma loodan, et seda saab jooksvalt muuta. Soengu teeks ilmselt abikaasa oma juuksur, aga meik oleks vist vajalik, sest oleme Tartus ja Teie pildistate Tallinnas, aga kui võimalik, siis jätaks ka selle jooksvalt arutamisele. :) Parimat soovides.“

Pildistamisele tuli naine küll suur ärevus sees aga sujuvalt selle me ka ületasime omavahel jutustades kui ma meiki ja soengut enne sessiooni talle tegin. Aga selle jutustamise ajal oli nii tore kuulata, kuidas naine räägib oma mehest ning kuidas see mees oma naist armastab. Mees, kes ei võta oma naist kunagi iseenesest mõistetavana ja peale pikki koosoldud aastaid ta ikka jumaldab, hoolib, paneb tähele, tunnustab ja imetleb oma naist. Mees, kes jätkuvalt oma naisele ütleb koguaeg sõnu – sa oled nii ilus ja ma armastan sind. Aga ärge muretsege, et kõik on liiga ilus, aegajalt ka nemad tülitsevad ja vaidlevad ja siis lepivad.

Nüüd aga peale pildistamist sain mehelt taas kirja:

„ Ja ma tahaksin veelkord Sind tänada – naine oli kingitusega väga rahul ja kogu see protsess aitas meid väga palju oma suhtes edasi liikuda. Istusime eile õhtul koos ning olime kõigist neist ilusatest piltidest, 38 vist välja valinud ning ei suutnud enam kuskilt kärpida – kõik olid nii ägedad. Ja siis naine mul ütles midagi, mis pani minu jaoks kogu sellele seiklusele positiivse lõpp-punkti – „Ma ei arvanud kunagi, et pean valima endast pesus pilti ja ma ei suuda valida, milline mulle kõige rohkem meeldib. 😊“

Ning kiri mulle ka naiselt:

„Tere!

Aitäh Sulle!

Kuidagi suutsin oma valiku teha ja 25 pilti välja valida. Vaatasin neid pilte siin kahel päeval ja mida rohkem ma vaatasin, seda ilusamaks need minu jaoks muutusid. Endalgi raske uskuda, et mul oli raske valida välja 25 lemmikut pilti endast pesus, sest tavaliselt ei taha endast napis riietuses pilte vaadatagi. Need pildid on aga imelised. Nagu ka mitmed teised naised, kes on Sinu kaamera ees olnud, ei suutnud ka mina esiti uskuda, et piltidel olen mina. Arvan, et mu mehe kingituse eesmärk sai täidetud. :) Pilte vaadates sai ka välja valitud see pilt, mis leiab suurendatult koha meie varsti valmiva magamistoa seinal.

Sinu juures pildistamas käimine oli väga eriline ja väärt kogemus. Minu jaoks isegi eneseületus. Nüüd on meil juba mõtted järgmise aasta pulma-aastapäevas ja selles kuidas Sind ja sinu fotoaparaati sellesse kaasata paari pildistamise sessiooni näol. :)“

Need kirjad ja head sõnad on alati hingeline tasu mulle, mis ütleb ikka ja jälle, et see mida ma teen, see kuidas ma teen, on oluline ja aitab paljudel juhtudel naisi endeid. Ma ikka tahan mõelda, et minu pildid ei ole ainult pildid, vaid minu pildid on lood naistest ja igal naisel on oma lugu. Kui ma sessiooni ajal ütlesin tollele samale naisele, et ma tahaks sellest kirjutada loo siis ta ütles mulle, et temal pole lugu, millele ma vastasin, et igal naisel on oma lugu ning ma võiks temast mitme eri nurga alt loo kirjutada aga sedakorda tuli lugu sellest kuidas teda armastatakse.

Ja mul tuli praegu meelde, et mees ostis naisele sessiooniks punased kontsakingad, mis me pildistamise tuhinas sootuks unustasime.