Minu jaoks pildid alati räägivad mingi loo või annavad edasi mõnda teatud emotsiooni või hetke olukorda. Oled sa kunagi mõelnud, et pildistamine ei ole vaid kunstivorm või hobi (minu puhul küll kaameraga töö, samas ka vabal ajal telefoniga hobi), vaid see võib olla ka võimas eneseväljenduse ja eneseanalüüsi tööriist. Üks lihtne, kuid tõhus viis oma tunnete ja mõtete jäädvustamiseks on alustada fotopäeviku pidamist või luua pildiseeriaid, mis kajastavad sinu eluetappe ja emotsioone.
Ka see on üks teraapiavorme, mida kasutada ja mis annab väga palju enese analüüsimiseks. Kui me enamasti teeme pilte spontaaselt siis on võimalus sinna juurde tuua ka veidi teadlikkust iseendast. See aitab sul paremini mõista iseennast, märgata ilu argipäevas ja arendada oma loovust. Lisaks saad tehtud pilte panna ka enda jaoks muudmoodi kasulikult tööle, kas eraeluliselt või tööalaselt.
Alusta fotopäevikuga – pilt päevas, mis peegeldab su tundeid ja emotsioone.
Fotopäevik on suurepärane viis oma emotsioonide ja hetkeolukorra dokumenteerimiseks. Sarnaselt kirjutatud päevikule aitab see sul paremini mõista oma tundeid, märgata muutusi ja isegi leida inspiratsiooni keerulistel aegadel. Võta ette üks kuu teha iga päev üks pilt mõnest hetkest või millestki nähtust.
Miks sa võiks alustada fotopäevikuga?
* Aitab olla hetkes – teadlik pildistamine paneb sind rohkem märkama maailma enda ümber ja keskenduma detailidele.
* Toetab eneserefleksiooni – kui vaatad tagasi oma piltidele, märkad mustreid ja arenguid oma meeleolus ja mõtetes.
* Arendab loovust – iga päev uue pildi tegemine sunnib sind otsima erinevaid perspektiive ja lähenemisviise.
* Teraapiline mõju – pildistamine aitab maandada stressi ja keskenduda positiivsetele aspektidele elus.
Kuidas alustada?
* Vali formaat – telefon sul igapäevaselt koheselt käe juures saadaval, et pildistada ning seal seadetes on sul valida pildi suurus, et nad oleksid kõik ühes formaadis.
* Määra eesmärk – kas soovid jäädvustada oma päeva hetkeemotsiooni, keskkonda või midagi sümboolset? Või kombineerid neid omavahel.
* Ära mõtle üle – lase endal vabalt eksperimenteerida. Kõik pildid ei pea olema täiuslikud, tähtis on väljendus.
* Loo harjumus – vahest aitab harjumus pareimini fookust hoida. Püüa näiteks pildistada iga päev samal ajal või seostada see teatud tegevusega (nt hommikukohv, jalutuskäik, õhtune mõtisklus).
Vaata tagasi ja analüüsi – iga nädala või kuu lõpus vaata oma pilte ja märka, millised emotsioonid või teemad korduvad.
Jaga või hoia privaatsena – soovi korral saad oma fotopäevikut jagada sotsiaalmeedias või hoida selle isikliku arhiivina. Samuti saad kasutada pildikollaaži kuu kokkuvõtte tegemiseks.
Pilt aga ise pärineb sellelt sessioonilt: https://www.kadripurje.com/blogi/lugu-lokkidest-ja-kodusest-buduaarisessioonist-ja-sellest-kuidas-me-teed-joime-ja-praanikuid-soime/
