Kallis naine, see kiri on Sulle! 

Millal sa seisid peegli ees ja vaatasid ennast, päriselt ja ausalt, ilma kaitsvate riieteta, soojalt ja armastusega? Mõni ehk kunagi, mõnel vahest juhtunud, kuid on ka neid, kes ikka ka vaatavad. Mõni ei taha vaadata, kuna leiab, et ta pole ilus, tal on kohad, mis ei meeldi enda keha juures ja ta ei oska endas ilu näha. Aga mis asi on ilu, kas need naised, kes Photoshopis üleni ära töödeldud, mitmed kilod saledamaks tehtud, nahk nagu plastik ja ajakirjakaanel vastu vaatavad? Või hoopis ilu sinus endas, sinu keha voolujoonelisuses, sinu loomulikkuses, sinu armsas sünnimärgis rinnal, sinu ilusas luigekaelas, sinu armsas nabas, sinu puusakujus, sinu huultes, sinu armsates varvastes, sinu mõni kelmikas volt küljel, sinu juuste pikkuses või mis iganes kohas kehal? Kas sa oled ennast päriselt ja ausalt peeglist vaadanud? 

Minapilt on meil tekkinud ka mingi protsessi tulemusel ja teistega võrdlemisel, mida on võimalik muuta, kui seda tahta. Ma kutsun teid üles tegema üht eksperimenti endaga, eriti naised, kes unistate buduaaripiltidest ning millalgi sooviksite teha. Tee endale eesmärgiks praegu ja kohe, kuu aega, võtta enda jaoks aega hommikul ärgates või õhtul magama minnes, vaadata paar minutit ennast täies ulatuses peeglist ilma riieteta. Ja siinkohal tuleb mängu üks nüanss – proovi leida enda keha juures iga päev mõni uus koht, mis sulle meeldib ja lase fantaasial lennata. Keskendu oma keha positiivsetele omadustele. Kuigi inimene on tihti laisk ja ka kõige lihtsamaid asju ei viitsi teha, kuid ma soovitan sellise asja ette võtta ja uskuge mind, te minapilt ja enesearmastus võib drastiliselt muutuda. Ning kui sul on olemas paberileht või vihik ja sul on aega kirjutada paar rida, siis pane selle aja jooksul iga päev enda jaoks kirja, mida positiivset sa oma keha juures leidsid või mis positiivseid mõtteid see peegli ees olek sinus tekitas. Ja kui on kuu möödas, leia endale hetk, võta kõik see kirjapandu ning loe see endale peegli ees olles ette ja siis vaata ennast peeglist ning see mida sa nüüd näed, kui kuu aega tagasi võib olla hoopis midagi ägedamat – sealt võib vastu vaadata ilus, naiselik ja enesekindel naine. Ning kui keegi ka selle läbi teeb ja on aega teha sellest enda kohta kokkuvõtte, võib ka mulle saata ning ma anonüümselt jagaks seda ka teistega, sest see oleks põnev lugemine või mis te arvate? 

Õppides ennast armastama ja olema enesekindel iseenda kehas, sellisena nagu me loodud oleme, toimib see ka väljapoole mineva signaalina. See ei jää märkamatuks ka teistele ning toimub külgetõmbeseadus – armastad ennast ja armastavad ka teised sind, vihkan ennast ja tõukan ka kõik teised endast eemale. Eriti hästi toimib see suhetes, et kui naine on enesekriitiline ja ei armasta oma keha kipub ta hävitama oma suhet partneriga ning teist endast eemale tõukama. Samas kui partner armastab teid täpselt sellisena nagu te olete ja näeb oma silmis teis ilu, sest kui see nii ei oleks, siis ta ka teiega poleks. Inimene ei muutu, kui ta ise seda ei taha ja kõik saab alguse meie enda seest, samas on meile kõik lihtsad vahendid selleks tegelikult antud. Usud ise, et oled ilus ja seda usuvad ning näevad sinus ka kõik teised. 

Ma teen palju tööd just naistega, kes tulevad pildistama, kas tavaportreesid või siis neid sensuaalsemaid buduaari-akti pilte. Teate mida ma näen, seda kuidas paljud naised on eitamise faasis iseenda suhtes. Enamasti sessiooni algust kohe öeldakse mulle „EI“ laused – ma ei pea ennast fotogeeniliseks; ma ei ole õiges kaalus ja olen ülekaalus; ma ei arva, et ma ilus olen; mul on tselluliit ja jalad pole ilusad; mulle ei meeldi kui must pilti tehakse jne. Peamine nali on, et kõik on õppinud selgeks sõna Photoshop, et seda fotograafile öelda, mille peale ma ütlen, et mina sellise asjaga ei tegele ?. Aga mis oleks, kui muudaks selle eitamise hoopis jaatamiseks. Mulle on naised peale buduaarisessiooni kirjutanud, et see on uskumatu, et nad ise on piltidel ja näevad ennast ilusa ja seksikana, nii nagu nad pole ennast kunagi osanud näha. Aga teate naised, tegelikkus on see, et paljud teist pole ka päriselt ennast kunagi vaadanud ega oma pilguga hellitanud. Piltidega me lihtsalt toome teile nö. koju kätte selle nägemuse milline ilu teis tegelikult olemas on. Mulle meeldivad naised sellisena nagu nad on ja mulle meeldib oma piltidel jätta naised naturaalseks sellisena nagu mina neid näen ja selliseks nagu nad päriselt ongi. Kõik naised on pildistatavad, olenemata suurusest. Ja kui sa tead mõnda naist, kes ka on iseenda eituse faasis, siis võta jaga seda juttu ka temaga ja ehk vaatab ta ka peeglisse.

NB! Järgmisel päeval saabus selle loo peale minu postkasti ühelt lugejalt selline lugu: Minu keha