Vaatan ja jälgin vaikselt seda maailma arengut ning inimeste vastuvõtlikkust kõigele sellele. Mida aeg edasi, mida rohkem tehnika areneb, seda rohkem kompleksides inimesi tekib, kes arvab, et ta pole selline nagu olema peaks. Kuna ma olen suhteliselt värske ja roheline TikToki kasutaja, kuhu olen mõned asjad ise postitanud siis olen leidnud selle keskkonna kasulikkuse ja kasutajamugavuse enda jaoks. Ma ei veeda tundide viisi sotisaalmeediat sirvides ning vaadates mida keegi teeb ja olen nendes erinevates keskkondades enamasti tööalaselt, sest see juba võtab mult aega aga olen leidnud TikToki kasutajamugavuse läbi sealse otsingu, kui mul on midagi konkreetset vaja – näiteks tahan kiirelt mõnda retsepti ideed vaadata millegi konkreetse asja tegemiseks – on seal ju kõik Jamie Oliver, Gordon Ramsey, Stanley Tucci lõpetades üle maailma kodukokkadega. Ehk siis leidnud asja võlu ja kasulikkuse enda jaoks kui mul on mingil konkreetsel temal asja vaja kiirelt vaadata ning seda on mugavam kasutada kui Instagrami selliste otsingute jaoks.


Kuna TikTok kohe fikseerib ära mis huvi sul on siis seda lahti tehes hakkab ta viskama seotud teemadel, mida varem vaadanud oled, erinevaid videoid. Sattus mulle ette siis mingi eestlanna video, kus ta oma koduköögis süüa teeb ja näitas mingit toidu valmistamist. See on hästi tore, et inimesed postitavad ja teevad aga jäin teda ennast vaatama, et midagi on sellel videol valesti ja miks see naine selline liiga ideaalne välja näeb. Video, mis oli õhtul koduköögis tehtud ja siis naine näeb välja selline ilus, meigitud, ideaalse veatu naha ja välimusega koduköögis pann käes aga miskit on ikka väga valesti selles üldpildis. Ja siis ma nägin, kui ta vahepeal pead liigutas külje peale, kuidas filter jooksis juustesse sisse, ehk kulmud olid kergelt udusena juuste peal aga peaaegu pole arugi saada, et see pole päriselt tema ehk siis mina fikseerisin ära aga paljud ei saagi aru. Kuna tehnika on nii võimsalt arenenud siis nüüd on välja mõeldud ka videode tegemise filtrid. Seega kui sa ei talu iseenda kuvandit, paned vupsti filtri peale, mis loob sulle ideaalse näo koos ripsmete, meigi, ideaalsete kulmude ja huultega. Et misasja? Läksin vaatasin ta lehele siis ja liikusin allapoole, kus ta varem oli iseendana videosid teinud ja mis olid täiesti normaalsed. Ja siis ma mõtlen, et miks sa endale nii teed? Sa oled jumala ilus naine ka naturaalse iseendana. Kas sa arvad, et inimesed tahavad su videosid vaadata ainult selle pärast kui võimalikult ilus sa neil välja näed? Kas eesmärk ei peaks olema luua võimalikult head, huvitavad ja toredat sisu, mis inimesi huvitaks peale selle, et sa üritad ideaalselt ilus olla koduse köögipliid ääres?


Ja mõtlen kui kohutav see kõik on ja mida see madala enesehinnanguga inimestega teeb või tekitab seda madalat enesehinnangut veel rohkem juurde. Esiteks inimene, kes iseennast postitab läbi selliste filtrite on see otsene sõnum, et sinu minapildiga pole kõik korras. Kogu sinu tutvusringkond teab, milline sa päriselt igapäevaselt välja näed ja siis järsku on need pildid ja videod mingite räigete ilufiltritega, mis annab otsese madala enesehinnangu ja kompleksides olemise sõnumi edasi, et sa ei suuda iseennast aktsepteerida. Ja kui sa lähed seda libedat teed, et kõik su pildid ja videod on filtritega tehtud siis võid kindel olla, et sa teed täieliku karuteene iseenda aktsepteerimisel ja see on otsetee allakäigutrepile elada pidevas hirmus, milline sa välja näed ja kui väga sa päris iseennast vihkad. Luues endale hirmu, olla päris iseendana aktsepteeritud ja mõeldes, et mul on vaja olla teistele näitamiseks mingisugune ideaal.


Teiseks aga loob see kogu asi väärastunud kuvandit jälle neile teistele ka nõrgema minapildiga inimestele, kes neid videosid ja pilte vaatavad, mis on need ideaalsed filtritega tehtud, luues mõtteviisi, et tema on nii ilus aga mina ei ole. Mina ei julge ennast näidata, mida ei ole piisav, mina ei ole pildistatav, jumal hoidku kui ma iseendana kuskile pildile või videole satun siis on surm silme ees. Aga kuhu jääb eeskuju näitamine, et olen see kes olen ja mida on palju toredam vaadata?


Minu jaoks on tõeliselt inspireerivad naised need, kes julgevad kanda välja iseennast sellena, kes nad on. Kes tunnevad, et nad ei pea näitama ideaali, kes näitavad, et elus on ka madalaseise ja raskeid aegu ja koguaeg ei ole ilu ja kullasära. Sellistes naistes on jõud ja enesekindlus ning iseenda aktsepteerimine. Lihtsuses peitub võlu. Need on ägedad naised.


Kokkuvõtteks tahaks jätkuvalt näha pärismaailma ilma nende ilufiltriteta ja näha, et naised julgevad olla päriselt ka need, kes nad on.