See on hästi huvitav kuidas meie aju töötab ning kuidas me jõuame ise ennast viies sellisesse elusse ja olukorda nagu me praegusel hetkel oleme. Kogu meie elu koosneb valikutest ja otsustest ning mõtetest mida igapäevaselt teeme ja mis kannavad meid siia praegusesse hetkesse. Elu jooksul kujundame me välja oma mõtte-käitumismustrid iseenda ning tegevuste kohta ja neid muuta tundub keeruline või me ise ei oska tähelepanu pöörata iseenda sees toimuvatele protsessidele.

Kuna mu tööga ja naiste pildistamistega tuleb mulle infot sisse nii paljudest kanalitest (inimestelt, internetist jne.) seotult naistega siis sattusin lugema hiljuti sellisest asjast nagu „5 sekundi reegel ehk 5 seconds rule” mis on teaduslikult tõestatud metakognitsioon, mis aitab kavaldada üle aju, mis kipub üle mõtlema ning tagasi hoidma mitte lastes meil elus muudatusi teha oma käitumismustrites. Tagurpidi lugemise „5, 4, 3, 2, 1” reegel, mis aitab sind eesmärgipäraselt käituda ning eemale hoida hirmudest, muredest ja halbadest mõtetetest ning teha elus teistmoodi otsuseid ning liikuda elus paigalseisust edasi hoides oma mõttemaailma iseenda kontrolli all. Seda tehnikat saab kasutada nii paljudes olukordades, kus sul on vaja elus otsustada, mil sa tunned alateadlikult hirmu ja ebakindlust, kuid see aitab üle kavaldada aju, mis kipub sind tagasi hoidma ja käituma koguaeg vastavalt oma mustrile ning ettekäändeid tuues miks me ei saa midagi teha või midagi muuta. Miks ma sellest kirjutan on aga see, et inimesed, kes ennast ebakindlalt tunnevad ja on madala enesehinnanguga, siis see on üks abinõu vabaneda ennast hävitavatest mõttemustritest ning muuta ise oma elu ja minapilt hoopis teiseks. Kui näide tuua, et hakatakse mõtlema, mis mul kõik viga on ja mis enda juures ei meeldi, praadides ennast enesehaletsuses iseennast hävitades on võimalik kasutada seda 5 sekundi reeglit, et muuta tol hetkel oma mõttemustrit, et nii kui hakkad midagi sellist mõtlema siis võtad loed 5, 4, 3, 2, 1 ja suunad oma mõtted ära millelegi muule positiivsele ning võtad enda peas olukorra enda kontrolli alla. See tehnika on hästi huvitav ning kui tahta tõesti tulla oma mugavustsoonist välja ning igas valdkonnas oma elu paremaks muuta, siis tasub proovida ja kasutada. See on lihtne asi, mida saab iga inimene oma elus kasutada nii paljude erinevate otsuste ja vajalike muudatuste tegemisel oma elus. Mäletate seda jaanuari lugu iseenda peeglist vaatamisega, kus kirutasin, et vaata iseenast peeglist ja mõttega süvene oma alasti keha positiivsetele ja mitte negatiivsetele omadustele ning kus järgmine päev üks naisterahvas kirjutas utas ja tema teksti üles panin, kus ta samuti oma mõttega ja selle kontrollimisega pidi kohe tegelema, et endas ilu näha.

Kõige lihtsam näide – tekib mõte minna jooksma. Aga 5 sekundi pärast hakkab aju genereerima miks seda teha ei saa ja mida kõike on vaja muud teha või kuidas ei viitsi või mis iganes muud ettekäänded. Aga tol hetkel kui see mõte tekib ja nii kui hakkavad muud mõtted sind ümber rääkima võtad loed 5, 4, 3, 2, 1 rahustades oma aju maha ning võtad kätte paned jooksuriided selga ja lähed.

Kõik asjad seisavad väikeste muudatuste ja tegevuste taga. Mul käis hiljuti üks naisterahvas pildistamas, kes ütles, et talle ei meeldinud ennem üldse pildil olla ega pildistamas käia oma minapildi pärast. Et ta modellimõõtu ei ole ning keha katab pehmus ja tselluliitigi on aga ta ületas endas selle hirmu minna kaamera ette ühe hetkeaje otsuse põhjal. Nüüd käib ta pildistamas ja ütleb, et ta minapilt on läbi selle hoopis muutnud ja need väikesed “ebatäiuslikkused” tema keha juures enam üldse teda ei häiri ega sega ja ta ei pane neid enam tähelegi. Ta ületas enda sees hirmu astudes sellele vastu ning avastas vau, et ta võib piltidel jummalasta äge välja näha ning, et tal ei ole naisena mitte midagi viga, sest ta on selline nagu ta on. Mõelge milline vabanemine on lasta lahti enda võrdlemisest teistega ning aktsepteerida ja armastada ennast sellisena nagu ollakse. Ületades hirmu tappes ära ebakindluse enda sees on äge saavutus.

Kes rohkem soovib teada ja lugeda ning uurida, siis paar linki selle kohta:

1. HTTPS://MELROBBINS.COM/BLOG/EVERYTHING-YOU-NEED-TO-KNOW-ABOUT-THE-5-SECOND-RULE-FAQS-ANSWERED/

2. Video – HTTPS://WWW.YOUTUBE.COM/WATCH?V=2LZ0VOLTZKA

3. Video – HTTPS://WWW.YOUTUBE.COM/WATCH?V=SUPVPLOHWPG

NB! Ja juurde muidugi üks mõnus päikeseloojangu pilt, millest ma varem ka üht teist pilti näitasin.