Postitants – kelle jaoks erootika, kelle jaoks spordiala. Kuigi kui paljudele mainida postitantsu siis enamusele tuleb silme ette filmidest mõned räpased stirptiisiklubid, kus naised üritavad ennast vastu posti hõõruda ja riidest lahti võtta, kui just pole keegi ise käinud ja päris oma silmaga ka näinud. Kui kellegiga jutuks võtta, kes ei tea, et see on ka tõsiseltvõetav spordiala siis sealt saab enamasti kohe vastu sellise kerge teatud sorti suhtumise.

Minu jaoks on postitants ilus spordiala, mis on tugev füüsiline trenn kuigi ma pole seda ise teinud aga näinud küll tuttavatelt, kes sellega spordina tegelevad ning oma videosid üles riputavad. Kunagi paarkümmend aastat tagasi nägin ma telekast üht dokumentaalfilmi postitantsust kui spordialast mida harrastati Ameerikas ning seda hakati suuremal määral spordialana seal harrastama 90ndatel ning see võlus mind hetkega. Ma olen alati mõelnud, et vot see on üks trenn mida võiks kõigele lisaks oma elus veel teha. Viimase kusagil 6 aastaga on Tallinna neid treeningsaale lisandunud hulgi (kuuldavasti kohe on tulemas nii Koplis kui Kalamajas kaks uut treeningsaali).

Kas teadsite, et sellel alal toimuvad ülemaailmselt väga tugevad võistlused proffidele kui ka amatööridele ning Maailma Posti Spordi Organisatsioon esitas taotluse selle ala olümpiakavasse võtmiseks aastal 2016. Et kui rööbaspuud on olümpiakavas ühtpidi siis võib seda spordiala postina ka teistpidi teha. Tegelikult on see ala olnud olemas kusagil 800 aastat mis oli Indias traditsiooniline spordiala. Erootilisema maigu sai see tegelikul 1920ndatel aastatel kui olid popid telgid oma puidust postidega, kus siis tantsijad üritasid meelitada ligi rahvast showdele. Sealt edasi lõpuks liikus postitants edasi 60ndatel baaridesse, kus seda esitati burlesque esinemistega ning sealt liikus see 80ndatel edasi striptiisiks koos postiga liigutamiseks. Seega see on tuntud ka spordialana kui erootilise liikumisena, samas kui arvatakse, et see ongi ainult striptiis ja seksikad naised, kuna seks ju müüb. 90ndatel aga hakkasid tekkima spordiklubid, kus see hakkas olema fitness entusiastide trenn ning see on tõsine füüsiline tegevus, mis arendab lihaseid. Samuti on paratamatu see, et tuleb kanda lühikesi riideid, kuna pikkade riietega lihtsalt polegi midagi võimalik teha, sest libisetakse ära ning see nõuab lihtsalt paljast nahka.

Kui pildistamas käisin näitasin teile üht väikest video sellest ka, mis siin seinal üleval ja minu jaoks see on nii ilus, samas kui ma tean kui raske see füüsiliselt on. Tunnen inimesi, kes on treenerid ja ka sama pildil olija on treener kui ka ise võistlev siis on mulle räägitud, et tegelikult see hakkab tulema suhteliselt kiiresti kui korralikult harjutada. Kui keegi ütleks, et tahaks minna postitantsu õppima siis mina ütleks ainult mine. Tegu ei ole häbiväärse asjaga ega ka striptiisiga vaid tugeva füüsilise trenniga, kus tuleb osata oma keha valitseda.

Mul tuleb postitantsuga siit meelde, et ma olen elus korra striptiisklubis käinud oma 15 või nii aastat tagasi seoses sõbranna tüdrukuteõhtuga. Keegi seltskonnast oli organiseerinud, et tuleb minna ja mees strippar on. Oli siis selline pisikene koht vana Kaubamaja all, kus oli kahes eri nurgas kaks posti. No ja siis jäime ootama etteastet ja kardina tagant astus välja ei keegi muu kui Farmi Gabriel. Teate, see oli nii kole jube, et endal hakkas ka piinlik. Üritas hõõruda ennast kuidagi seal posti vastas aga selle postiga ta midagi teha küll ei osanud, väänles ja keerles kuidagi ja esimese loo lõpus oli ta täiesti läbi, raskelt hingeldades, lisaks higist läbimärjana tilkumas. Eluks ajaks on mul see pilt silme ees, noh trauma või nii 😃.

Aga naised, misiganes hobi misiganes valdkonnast teil on siis kutsuge pildistama ja seda endale mälestuseks salvestama.