Mu töö viib ikka mind kokku nii imeliste ja ilusate naistega. Ta kirjutas mulle Instagramis ükspäev, et kas mul on järgmiseks nädalaks aega pakkuda ning siis kuidagi jäi see vestlus katki ning kadus ära. Vestlusaknast nägin, et ta on mind juba varasemalt jälginud ning ükskord ka ühe pulmapildi juures story’s kommenteerinud ja see on vestlusajalukku jäänud. Uuesti ta kirjutas päev enne Eestisse tulekut, et kas mul oleks aega homne päev kohe pildistada, kuna tuleb Soomest Eestisse ning järgmine päev otse laevalt tulles saaks pildistama tulla. Oli veel testimise tulemus tulemata ja leppisime kokku, et kui õhtul tuleb siis kirjutagu ja saame jooksvalt broneeringu teha kui kõik korras. Õhtul kirjutas, et vastus tuli ning saab tulla ja nii me eksprompt järgmiseks hommikuks buduaaripildistamiseks aja panime. Mees oli kodus imestanud, et naine läheb kaheks päevaks Eestisse külla ja võtab kogu pesu kaasa ning hakkaks nagu ära kolima. 😊


Ja siis saabus stuudiosse selline kaunitar. Täitsa lõpp milliste juustega. Minu käe all käinud juustest nendele võrdset pole, kui paksud ja niiiiiii pikad, mis isegi piltidel ei paista nii nagu need tegelikult on. Aru ei saa kuidas mõnele ikka on selline uhkus antud ja ise ohkad ja mõtled, et tahaks ka. Ja ei saa jätta ikka uuesti ütlemata kui ilus naine ning milline materjal mida pildistada. No neid lokke sinna otsa sai ikka tehtud ja juustega tegelemiseks oleks olnud vaja veel lisaaega.


Ka tema kuulub suuremate tüdrukute sekka aga ta oli nii optimistlik ja rõõmus enda suhtes kui ka elu suhtes üldiselt. Inimene, kes teab millist maailmapilti ta enda jaoks luua tahab ja teeb seda teadlikult. Mull nii meeldis, et ta ütles, et kui ma tahangi olla oma roosade prillidega siis on mul kõik hästi ning pole vaja kaasa minna kogu selle negatiivsega, mida välismaailmast söögi peale ja söögi alla tuleb. Tema on õnnelik omas maailmas ja tema enda valik mis infot, mida ja kuidas ta tarbib.


Nii tore on, et mind leiavad naised, kes tahavad piltidel päris ennast leida ning julgevad usaldada. Ka temal on näiteks kehal, rindadel ja kaenla all lumivalged vitiligo laigud ehk kohad kus pigmenti pole, mis kunagi ära ei kao ning mis on osa temast ja kui piltidel osades kohtades need näha on on see osake temast. Neid ei kaota ära ega ürita ka paaniliselt varjata, et kui paistab kuskilt siis paistab ja nii on ning see ei võta inimese ilu vähemaks.


Pildistamise ajal aga selgus, et ta on kunagi 13 aastat tagasi ema ja vendadega Soome läinud ja seal 13 aastasena põhikooli ning nii ta Soome elama on jäänud. Küll aga koos olles ka eestlasest mehega ning ka lapsed kasvavad üles Eesti meeles ja vaimus. Kuna ma ise ka räägin soome keelt siis tean ka sellele keelele omast aktsenti ja pehmust. Hästi huvitav on aga, et ta on nii pikalt Soome keskkonnas olnud aga see pole mõjutanud tema puhast eesti keelt. Tean eestlasi, kellel on eesti keelt rääkides külge jäänud soome aktsent ja pehmus. Aga hästi tore on, et mind ikka sealtpoolt lahte on hulgi Eesti naisi jälgimas ning iga aasta keegi sõidab siia minu juurde pildistama. Ise olen alati mõelnud, et võiks jõuda oma tööga ka Soome naisteni, kes teevad siia päevakruiise või paaripäevaseid väljasõite, et hea anonüümne võimalus teises riigis pildistada fotograafi juures, kes räägib ka nende omas keeles. On mul küll siin varasemalt mõned soomlaste perekonnad ka pildistamas käinud ja minuni suunatud. Samuti on mind firmadele portreepildistamiseks varasemalt ka Soome tellitud ja on tore olnud ka selliseid väljasõite enda jaoks teha olnud. Mine tea, järsku kunagi saab Soomes ka mõnda eestlaste pulma pildistada, oleks ju ka tore sellist retke sinna ette võtta. 😊