Minu reis viib edasi meid Soomest loomulikult Rootsi, eestlaste jaoks tuttavasse kruiisisihtkohta ning ka seal on meil elamas palju eestlasi. Seekord oli rõõm mul üle interneti oma telefoniga pildistada paari koos, kus Laura elukaaslane oli ka nõus piltidele tulema.

Pildistamishetkel olid Rootsis juba puud õites ning tore väljakutse oli pildistada ühe asemel kahte inimest. Paaripiltidel saime kasutada selfistick'i ja üritasin kuidagi suunata, et neid koos piltidele saada. Tegelikult, mida te ilmselt ei tea siis keegi nendest projektis osalenutest pildistamishetkel ennast ei näinud kuidas nad piltidel on või sinna jäävad kuna telefoni tagumine pool oli nende poole pööratud.

Laura lugu

Töötan rahvusvahelises ettevõttes, Rootsi tiimis. Eestis töötades tehti mulle juhuslikult pakkumine, et kas ma ei sooviks minna 6 kuuks Rootsi neile appi ja samas ka uusi tööülesanded Eesti üle tooma. Ilma pikema mõtlemiseta, ütlesin jah, tore ju end arendada ja midagi uut siia ellu tuua. 2016 aasta septemberis kolisin Rootsi, teades et jään siia pooleks aastaks. Peale kuue kuu lõppemist, pakuti mulle uuesti kahe aastast töölähetuse lepingut. Ka sellele ütlesin ilma pikema mõtlemiseta jah. Siinne tiim ja ülemus olid väga toredad ja Eesti elu, tundus sama kui Rootsis ning Eesti koju minek on vaid 1 tund lennukiga sõita, seega justkui ei midagi.

Esimesed pool aastat ma ei proovinudki siin sisse elada, tulin ju siia vaid mõneks ajaks tööle. Kuid kui sain uue lepingu, hakkasin asju teistmoodi võtma ja siin tekkis oma elu. Kahe ja poole aasta möödudes ning uue lepingu lõppedes, ei olnud enam soovi koju tagasi minna, vaid tahtsin siia, Rootsi jääda. Minu õnneks, ma oma siinsele ülemusele väga meeldisin ja mu lepingut ka järjekordselt pikendati kuigi kahjuks ei olnud võimalik neil sel hetkel mulle pakkuda täiskohaga lepingut. Elu siin oli tore, koos paljude teiste eestlastega sai aega veedetud ning enam ei osanud mõeldagi, et kuidas ja mis Eestis elades oleks. Leidsin, et olen leidnud koha, ja riigi kus tahan elada, töötada. Eestis kodus käia on alati tore, aga jalutades kohtades, mida peaksid muidu läbi ja lõhki teadma, tekib tunne, et oled kui turist, kes enam ei tea kus, mis asub. Sõpru ja peret igatsen loomulikult siiani, kuid kui nüüd Eesti tagasi tulla, tähendaks seal nullist alustamist kõiges.

Mul oli hinges juba pikemat aega soov minna õppima mõnda ladina- ameerika tantsu. 2018 aasta septemberis juhtusin Brasilian Zouk tantsukursustele. See muutis siinse elu veel toredamaks ja elavamaks! Kogu see meie grupp, kes seda siin tantsivad, on meeletult toredad, super ägedad inimesed! Oleme kokkuhoidvad nagu üks suur perekond! Sellest ajast, kui hakkasin tantsimas käima, hakkas elus olema palju põnevust ja reisimist erinevatele kongressidele. Isegi kaks viimast aastavahetust oleme veetnud Brasiilias tantsufestivalidel.

Tantsimisest sai ka alguse minu ja minu elukaaslase, Rickard’i lugu, mis siiani vahest tundub veel uskumatu! Aga siin ta on ja nüüdseks oleme koos olnud juba üle aasta! Ma jumaldan tema perekonda - nad on põlised rootslased, nii- nii armsad ja toredad inimesed! Rickard on pärit samuti suurest perekonnast nagu mina, tal on peres kuus, minul seitse last. Seega on tore näha neid sarnasusi suurte Eesti-Rootsi perede vahel. Elu Rootsis ei erine Eesti omast silmnähtavalt - reeglid on enamvähem samad, söök on sama. Eks ikka väiksemaid erinevusi leiab, kuid ei midagi, mis tekitaks meeletult tunnet, et oh kuidas ma tahaks või igatseks Eestit! Rootsi elu on vägagi rahulik, arvestades praegust olukorda, mis valitseb maailmas. Sellest, miks kõik kritiseerivad siinseid reegleid, mina aru ei saa. Kas siis tõesti on parem, kui inimesed peavad ainult kodus istuma ja liikuda ei saa. Mina oma kesklinna ühetoalises korteris läheks küll hulluks. Jah, ma olen küll kodukontoris, istun köögis, siis lähen elutuppa ja istun diivanile, nii päevas mitu korda. Aga väga tore on aknast näha inimesi liikumas ning et poed ja restoranid on avatud. Rahvast ei käi palju väljas ning meiegi istume enamuse ajast kodus. Aga tore on teadmine, et kui on soov, siis saame minna välja või restorani sööma ja isegi, kui oleme ainukesed kliendid seal, mis siis - vähemalt saab kodust välja minna! Nüüdseks olen juba ametlikult pea aasta olnud Rootsi ettevõttes tööl ja ei taha eriti uskuda, et miski enam Eesti, koju tagasi toob. Aga ära iial ütle iial! 

Projekti sissejuhatav tutvustuslugu siin: https://www.kadripurje.com/blogi/reis-umber-maailma/

 1. Soome - https://www.kadripurje.com/blogi/1-riin-soome-finland-espoo/
 2. Rootsi - https://www.kadripurje.com/blogi/2-laurarickard-rootsisweden-vasteras/
 3. Norra - https://www.kadripurje.com/blogi/3-maria-norra-norway-oslo/
 4. Šotimaa - https://www.kadripurje.com/blogi/4-pauletta-sotimaa-scotland-dundee/
 5. Šveits - https://www.kadripurje.com/blogi/5-barbara-sveits-switzerland-basel/
 6. Austraalia - https://www.kadripurje.com/blogi/6-brenda-autraalia-australia-laidley/
 7. Uus-Meremaa - https://www.kadripurje.com/blogi/7-eve-uus-meremaa-new-zealand-nelson/
 8. Kolumbia - https://www.kadripurje.com/blogi/8-miret-kolumbia-columbia-cartagena/
 9. Dominikaan - https://www.kadripurje.com/blogi/9-maarja-dominikaani-vabariik-dominican-republic-cabarete/
 10. USA - https://www.kadripurje.com/blogi/10-helen-ameerika-uhendriigid-usa-boston/


In English

My around the world trip will take us from Finland to Sweden, of course, to a cruise destination familiar to Estonians, and we also have many Estonians living there. This time it was a pleasure for me to take a picture of the couple together with my phone over the internet, where Laura's partner also agreed to come to the pictures.

At the time of the photo shoot, there were already blossoming trees in Sweden, and it was a nice challenge to take photos of two instead of one. We were able to use the selfistick on a couple pictures and I tried to direct them somehow to get them to the pictres together. In fact, what you probably don't know is that none of those involved in the project saw themselves at the time of the photo because the back of the phone was facing them.

Laura story

I work for an international company, a Swedish team. While working in Estonia, I was offered to go to Sweden to work there for 6 months. Without further thought I sayd yes, it's good to develop and get new experiences. In September 2016, I moved to Sweden, knowing that I will be staying tere for half a year. After six months, I was offered a new contract again for two years. Without further thought I said yes again. Team and my boss here were very nice and it will only take one hour by plane to go to Estonia.

The first half year I didn't try to live in because i just came for short time to work here. However, when I got new agreement I started to take thing differently and started to live my life here. After two and a half years I didn't want to go back home and I wanted to stay in Sweden. Luckily for me they offered new agreement but this time they could only offer half time agreement. Life here was nice with other Estonians and now on I couldn't think how life would be in Estonia. I found that I was the right place and this is the country where wanted to live. It is good always to visit Estonia, but walking around places what should be very well known to me then it feels like I am tourist and doesn't know were everything is. Naturally I miss my friends and family, but if I would come back to Estonia now, it would mean that I should start from scratch.

For a long time, I had a desire to go and learn some Latin American dance. In September 2018, I happened to go to Brasilian Zouk dance classes. It made life here even nicer and more lively. This whole group of us who dance it here are insanely nice, super gool people! We stick together as one big family! Ever since I started dancing, there has been a lot of excitement and travel to various congresses in my life. We have even spent the last two New Year's Eve at dance festivals in Brazil.

Dancing also started the story of me and my partner, Rickard, which may still seem incredible! But here he is and now we have been together for over a year! I adore his family - they are with old Swedes roots, so - so sweet and nice people! Rickard also comes from a large family like me, he has six children his family and I have seven children. Therefore, it is nice to see these similarities between large Estonian-Swedish families. Life in Sweden is not obviously different from that in Estonia - the rules are more or less the same, the food is same. You can still find smaller differences, but nothing that would make you feel that oh how I miss Estonia! Life in Sweden is very peaceful, given the current situation in the world. I do not understand why everyone is criticizing these rules. Is it really better if people just have to sit at home and can't move? I would go crazy in my one-room apartment in the city center. Yes, I'm in the home office, sitting in the kitchen, then going to the living room and sitting on the couch, so many times a day. But it is very nice to see people moving from the window and that shops and restaurants are open. We don't go out a lot and we sit at home most of the time. But it's nice to know that if there is a desire, we can go out or eat at a restaurant, and even if we are the only customers out there, what then - at least you can go out of home! By now, I have been officially working for another Swedish company for almost a year and I don't really want to believe that anything will bring me back to Estonia. But never say never!

The project introduction story here: https://www.kadripurje.com/blogi/reis-umber-maailma/

 1. Finland - https://www.kadripurje.com/blogi/1-riin-soome-finland-espoo/
 2. Sweden - https://www.kadripurje.com/blogi/2-laurarickard-rootsisweden-vasteras/
 3. Norway - https://www.kadripurje.com/blogi/3-maria-norra-norway-oslo/
 4. Scotland - https://www.kadripurje.com/blogi/4-pauletta-sotimaa-scotland-dundee/
 5. Switzerland - https://www.kadripurje.com/blogi/5-barbara-sveits-switzerland-basel/
 6. Australia - https://www.kadripurje.com/blogi/6-brenda-autraalia-australia-laidley/
 7. New Zealand - https://www.kadripurje.com/blogi/7-eve-uus-meremaa-new-zealand-nelson/
 8. Columbia - https://www.kadripurje.com/blogi/8-miret-kolumbia-columbia-cartagena/
 9. The Republic of Dominican - https://www.kadripurje.com/blogi/9-maarja-dominikaani-vabariik-dominican-republic-cabarete/
 10. USA - https://www.kadripurje.com/blogi/10-helen-ameerika-uhendriigid-usa-boston/